Carlos Alcaraz przegrał dwudniowy mecz. Jannik Sinner awansował bez gry

PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz odpadł w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Hiszpan przegrał rozgrywany na przestrzeni dwóch dni mecz z Gaelem Monfilsem. Jannik Sinner awansował do 1/8 finału walkowerem.

Mecz II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati pomiędzy Carlosem Alcarazem a Gaelem Monfilsem był rozgrywany na przestrzeni dwóch dni. W czwartek z powodu opadów deszczu pojedynek został przerwany przy stanie 6:4, 6:6 dla Hiszpana. Tenisiści wrócili na kort w piątek i nastąpił nieoczekiwany zwrot. Francuz odrobił straty i zwyciężył 4:6, 7:6(5), 6:4.

Monfils wrócił na kort z ogromną energią i zaraz po wznowieniu wygrał tie breaka 7-5. Następnie, w niesamowicie ciekawej początkowej fazie trzeciego seta, obronił się przed przełamaniem, po czym sam odebrał podanie rozstawionemu z numerem drugim Alcarazowi i objął prowadzenie 3:1. Tej przewagi już nie stracił i zakończył pojedynek sensacyjnym zwycięstwem.

Pokonując aktualnie drugiego w rankingu ATP Alcaraza, 37-letni Monfils odniósł największe zwycięstwo od marca 2022 roku, gdy w Indian Wells wygrał z wówczas prowadzącym w światowej klasyfikacji Daniłem Miedwiediewem. W III rundzie, jeszcze w piątkową noc, Monfils zagra z Holgerem Rune, turniejową "15".

Jannik Sinner awansował do ćwierćfinału bez gry. Najwyżej rozstawiony Włoch w piątek miał zmierzyć się z Jordanem Thompsonem, lecz Australijczyk oddał mecz walkowerem. O półfinał 22-latek z San Candido powalczy z oznaczonym "szóstką" Andriejem Rublowem. Moskwianin, podobnie jak w zeszłym tygodniu w Montrealu, okazał się lepszy od Brandona Nakashimy, posiadacza dzikiej karty.

W ćwierćfinale zameldował się również Alexander Zverev. Rozstawiony z numerem trzecim Niemiec zaserwował osiem asów, posłał 25 zagrań kończących, wykorzystał trzy z dziesięciu break pointów i wygrał 7:5, 7:6(6) z Pablo Carreno.