18-latek nie wykorzystał wielkiej szansy. Pogromca Huberta Hurkacza poszedł za ciosem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Noushad Thekkayil / Na zdjęciu: Jakub Mensik
PAP/EPA / Noushad Thekkayil / Na zdjęciu: Jakub Mensik

18-letni Jakub Mensik nie wykorzystał trzech meczboli i w pięciu setach przegrał z Nuno Borgesem w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2024. Awansował pogromca Huberta Hurkacza, Jordan Thompson.

W II rundzie US Open 2024 Jakub Mensik pokonał Tristana Schoolkate'a, odrabiając stratę 0-2 w setach i broniąc meczboli. W sobotę to on sam nie wykorzystał ogromnej szansy. W pojedynku 1/16 finału z Nuno Borgesem 18-letni Czech prowadził 2-1 w partiach i miał trzy piłki meczowe, ale przegrał z Portugalczykiem 7:6(5), 1:6, 6:3, 6:7(6), 0:6.

Tym samym 27-letni Borges cieszył się z pierwszego w karierze awansu do IV rundy US Open. Został drugim w dziejach Portugalczykiem w tej fazie nowojorskiego turnieju, po Joao Sousie (sezon 2018). Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Flavio Cobolli - Danił Miedwiediew.

Jordan Thompson poszedł za ciosem po wyeliminowaniu Huberta Hurkacza. W sobotę Australijczyk sprawił kolejną niespodziankę - zaserwował dziewięć asów, posłał 37 zagrań kończących, wykorzystał cztery z sześciu szans na przełamanie i pokonał oznaczonego numerem 30. Matteo Arnaldiego.

30-letni Thompson, który w US Open 2024 nie stracił jeszcze seta, drugi raz w karierze, a ponownie w Nowym Jorku, zameldował się w 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema. O awans do ćwierćfinału powalczy z Danielem Evansem bądź z Alexem de Minaurem.

Rywalem najwyżej rozstawionego Jannika Sinnera w IV rundzie został Tommy Paul. Amerykanin, turniejowa "14", nie bez problemów po trzyipółgodzinnej rywalizacji poradził sobie z kwalifikantem Gabrielem Diallo. Dzięki temu drugi rok z rzędu w US Open, a łącznie piąty w karierze, dotarł do 1/8 finału zawodów wielkoszlemowych.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów sobota, 31 sierpnia

III runda gry pojedynczej: Tommy Paul (USA, 14) - Gabriel Diallo (Kanada, Q) 6:7(5), 6:3, 6:1, 7:6(3) Jordan Thompson (Australia) - Matteo Arnaldi (Włochy, 30) 7:5, 6:2, 7:6(5) Nuno Borges (Portugalia) - Jakub Mensik (Czechy) 6:7(5), 6:1, 3:6, 7:6(6), 6:0

[url=/tenis/1142115/us-open-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: Muzyka z Harry'ego Pottera i miotła. Kabaret, jak przywitali gwiazdora

Źródło artykułu: WP SportoweFakty