Polacy mocniejsi niż turniejowe dwójki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ATP Challenger Iasi / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski zwyciężyli w meczu o awans do ćwierćfinału Challengera w Bad Waltersdorf. Polacy wyeliminowali rozstawionych z numerem drugim Vladem Victorem Corneą oraz Denisem Mołczanowem.

Przeciwnicy Karola Drzewieckiego i Piotra Matuszewskiego przystąpili do drabinki w austriackim Bad Waltersdorf rozstawieni z numerem drugim. Rywalizacja toczy się na kortach ziemnych.

Polacy nie pozwolili rozstawionemu deblowi na długie zabawienie w drabince. Co prawda Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski nie byli faworytami, ale poradzili sobie w dwusetowym meczu z Victorem Vladem Corneą i Denisem Mołczanowem.

W pierwszym secie padł wynik 6:4. W drugim secie rumuńsko-ukraiński próbował odwrócić los meczu, jednak bezskutecznie. Polacy zwyciężyli w tie-breaku i po godzinie oraz 37 minutach cieszyli się awansem.

Polacy zagrają w ćwierćfinale z Javierem Barranco Cosano i Nicolasie Moreno de Alboranie.

ATP Challenger Bad Waltersdorf:

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Piotr Matuszewski (Polska) - Victor Vlad Cornea (Rumunia, 2) / Denis Mołczanow (Ukraina, 2) 6:4, 7:6 (3)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty