Znamy kolejnego uczestnika ATP Finals. To mistrz dwóch turniejów wielkoszlemowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz zapewnił sobie udział w ATP Finals. Hiszpan, mistrz tegorocznych Rolanda Garrosa i Wimbledonu, został trzecim tenisistą, który wywalczył kwalifikację do turnieju kończącego sezon w Turynie.

W tym artykule dowiesz się o:

Największymi sukcesami Carlosa Alcaraza w tym sezonie są triumfy w Rolandzie Garrosie i Wimbledonie. Dzięki temu został szóstym w dziejach ery zawodowego tenisa graczem, który w jednym roku wygrał wielkoszlemowe imprezy w Paryżu i w Londynie.

Oprócz tego Hiszpan zwyciężył w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells, zagrał w finale igrzysk olimpijskich oraz wystąpił w półfinale zawodów w Buenos Aires.

Te znakomite rozgrywki Alcaraz spuentuje występem w ATP Finals. Hiszpan został trzecim tenisistą, który zapewnił sobie awans do turnieju kończącego sezon, po Janniku Sinnerze i Alexandrze Zverevie.

21-latek z Murcji trzeci raz z rzędu wywalczył kwalifikację do Finałów ATP Tour. W 2022 roku wycofał się z powodu kontuzji, a w ubiegłym sezonie odpadł w półfinale.

Tegoroczna edycja ATP Finals odbędzie się w dniach 10-17 listopada na kortach twardych w hali w Turynie. W turnieju wystąpi ośmiu najlepszych singlistów i osiem najlepszych par deblowych sezonu.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty