Gwiazdorzy pokazali moc. Będzie wielki hit w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Wu Hao / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
PAP/EPA / Wu Hao / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz pokonał Karena Chaczanowa i w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Pekinie zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem. Do 1/2 finału awansował też Jannik Sinner, który został nowym liderem sezonu w liczbie zwycięstw.

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo bez straty seta. Carlos Alcaraz doskonale spisuje się podczas turnieju ATP w Pekinie. W poniedziałek rozstawiony z numerem drugim Hiszpan zaserwował dwa asy, posłał 26 zagrań kończących, wykorzystał cztery z 12 piłek na przełamanie i pokonał 7:5, 6:2 oznaczonego "siódemką" Karena Chaczanowa.

- Zawsze staram się być agresywny i mocno uderzać. Tutaj od początku idzie mi dobrze, więc nie mogę narzekać. Świetnie uderzam, poruszam się po korcie i nie pozwalam pokazywać przeciwnikom ich najlepszego tenisa. I muszę dalej próbować to robić - powiedział 21-latek z Murcji, dla którego to siódmy wygrany mecz z rzędu.

Tym samym w półfinale China Open dojdzie do wielkiego hitu - Alcaraz zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem. Będzie to ósmy mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 5-2 dla Hiszpana, w tym 3-1 na kortach twardych i 2-0 w 2024 roku.

Rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew w poniedziałek zapisał na swoim koncie pięć asów oraz cztery przełamania i w półtorej godziny ograł 6:2, 6:4 Flavio Cobollego. - Mecz z Carlosem będzie trudnym testem. Kiedy jest w swojej strefie, to najlepszy tenisista na świecie - ocenił 28-latek z Moskwy.

Jannik Sinner wykonał kolejny krok w kierunku obronienia tytułu. Najwyżej rozstawiony Włoch wygrał 6:2, 7:6(6) z Jirim Lehecką, w drugiej partii broniąc dwóch piłek setowych. - Znam Jiriego i wiedziałem, że to trudny przeciwnik. W drugim secie byłem w trudnej sytuacji, ale odrobiłem straty. Cieszę się, że awansowałem do półfinału - skomentował 23-latek z San Candido.

Dla Sinnera to 58. wygrany oficjalny mecz w 2024 roku i pod tym względem został nowym liderem sezonu. O kolejne zwycięstwo Włoch powalczy z rewelacją turnieju, Yunchaokete Bu. Chińczyk, posiadacz dzikiej karty, w poniedziałek sprawił sensację i pokonał 7:5, 6:4 Andrieja Rublowa, turniejową "czwórkę", który wcześniej dokończył przerwany w niedzielę pojedynek II rundy z Alejandro Davidovichem.

China Open, Pekin (Chiny) ATP 500, kort twardy, pula nagród 3,720,1 mln dolarów poniedziałek, 30 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jannik Sinner (Włochy, 1) - Jiri Lehecka (Czechy) 6:2, 7:6(6) Carlos Alcaraz (Hiszpania, 2) - Karen Chaczanow (7) 7:5, 6:2 Danił Miedwiediew (3) - Flavio Cobolli (Włochy) 6:2, 6:4 Yunchaokete Bu (Chiny, WC) - Andriej Rublow (4) 7:5, 6:4