Trudne przeprawy faworytek w Ningbo. Dwie Czeszki w ćwierćfinale

PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Beatriz Haddad Maia

Beatriz Haddad Maia pokonała Katie Boulter po twardym dwusetowym boju w turnieju WTA 500 w Ningbo. Barbora Krejcikova miała spore problemy z Chinką Yexin Ma.

W czwartek w Ningbo dokończona została II runda. Do ćwierćfinału awansowała Beatriz Haddad Maia (WTA 10), która zwyciężyła 7:6(2), 7:5 Katie Boulter (WTA 35). Mecz trwał dwie godziny i 26 minut. Brazylijka obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała dwa z dwóch break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Paula Badosa.

Barbora Krejcikova (WTA 13) wygrała 7:6(5), 6:3 z Ye-Xin Ma (WTA 261). W pierwszym secie Chinka z 0:2 wyszła na 6:5 i serwowała, ale ostatecznie doszło do tie breaka. W nim Czeszka od 3-5 zdobyła cztery punkty z rzędu. W drugiej partii Ma od 0:2 wywalczyła trzy gemy z rzędu, ale cztery kolejne padły łupem Krejcikovej.

W ciągu godziny i 56 minut Czeszka wykorzystała pięć z 11 break pointów. Zdobyła o dziewięć punktów więcej od Ma (79-70). W ćwierćfinale mistrzynię Rolanda Garrosa 2021 i tegorocznego Wimbledonu czeka starcie z Mirrą Andriejewą.

Karolina Muchova (WTA 29) rozbiła 6:2, 6:1 Jaqueline Cristian (WTA 73). W ciągu 77 minut Czeszka wywalczyła 63 ze 100 punktów rozegranych punktów (63 proc.). Wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Anna Kalinska (WTA 12) pokonała 6:3, 6:3 Yue Yuan (WTA 46). W pierwszym secie Rosjanka wróciła z 0:2. W trwającym godzinę i 45 punktów zgarnęła 30 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania.