Katarzyna Kawa się nie zatrzymuje. Zrobiła to po raz trzeci z rzędu

Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Coraz lepiej na kortach w Macon radzi sobie Katarzyna Kawa. Polska zawodniczka w piątek zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy Leą Ma. Potrzebowała tylko dwóch setów, aby wywalczyć awans do półfinału.

W tym artykule dowiesz się o:

Katarzynę Kawę częściej oglądać można w turniejach gry podwójnej. W amerykańskim Macon (stan Georgia) zdecydowała się na rywalizację zarówno w singlu, jak i deblu.

Przed turniejem w Stanach Zjednoczonych zaliczyła serię aż ośmiu porażek z rzędu. Po raz ostatni w głównej drabince wygrała mecz 10 lipca, gdy w trzech setach pokonała w Bastad Jaqueline Cristian.

Dotąd jej bilans w tym sezonie wynosił 12-20, w tym 1-8 biorąc pod uwagę jedynie korty twarde. W Macon Kawa od razu zaczęła od mocnego uderzenia. Pokonała Sahaję Yamalapalli i wyżej notowaną Astrę Sharmę, dzięki czemu zameldowała się w ćwierćfinale.

Tam jej rywalką była przedstawicielka gospodarzy Lea Ma. Już na otwarcie Polka przełamała podanie rywalki. Nie wykorzystała jednak swojej szansy, aby wyjść na prowadzenie 2:0 w pierwszym secie.

Od stanu 3:4 zanotowała serię trzech wygranych gemów z rzędu. i rozstrzygnęła tę część gry na swoją korzyść. W drugiej partii przegrywała już 1:3.

Wtedy nastąpił zwrot w wykonaniu niespełna 32-letniej zawodniczki. Kawa zaczęła przeważać na korcie i do końca meczu nie oddała już ani jednego gema. Awansowała do półfinału, w którym jej rywalką będzie Anna Blinkowa (WTA 99). To spotkanie odbędzie się już w sobotę, 19 października.

Do tej pory Katarzyna Kawa wystąpiła w dwóch finałach turniejów rangi ITF100 - w obu przypadkach w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku w Charleston przegrała z Mayar Sherif, natomiast dwa lata później w Bonita Springs uległa Gabrieli Lee.