Wygrane Kenin i Boulter w Tokio. Niezwykły bój Japonki z 15-letnią Brytyjką

Instagram / oficjalny profil / Katie Boulter

Amerykanka Sofia Kenin odprawiła Chinkę Xinyu Wang z turnieju WTA 500 w Tokio. Pierwszy mecz ma za sobą Brytyjka Katie Boulter. Niezwykły bój stoczyły Japonka Moyuka Uchijima i 15-letnia Brytyjka Mika Stojsavljevic.

We wtorek w Tokio zakończona została I runda. Do rywalizacji przystąpiła Sofia Kenin (WTA 155), która pokonała 6:1, 6:4 Xinyu Wang (WTA 39). W ciągu 78 minut Amerykanka zdobyła 30 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie.

Kolejną rywalką mistrzyni Australian Open 2020 będzie Dunka Clara Tauson (WTA 53), która pokonała 6:2, 6:3 Nao Hibino (WTA 156). W drugim secie Dunka wróciła ze stanu 0:2. W trwającym 83 minuty spotkaniu zaserwowała osiem asów i spożytkowała siedem z dziewięciu break pointów.

Katie Boulter (WTA 33) w 76 minut wygrała 6:1, 6:4 z Priscillą Hon (WTA 217). Brytyjka miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. W II rundzie czeka ją starcie z Kyoką Okamurą (WTA 271), która pokonała 7:6(4), 6:3 Hailey Baptiste (WTA 80). W trwającym godzinę i 43 minuty spotkaniu miały miejsce trzy przełamania, z których dwa uzyskała Japonka.

Moyuka Uchijima (WTA 57) stoczyła dramatyczny bój z 15-letnią Miką Stojsavljević (WTA 633). Japonka zwyciężyła 6:4, 6:7(7), 7:6(6). W pierwszym secie reprezentantka gospodarzy wróciła ze stanu 1:3. W drugim odrobiła stratę z 3:5, ale zmarnowała trzy piłki meczowe. Doszło do trzeciej partii, w której brytyjska nastolatka była o krok od awansu. Nie wytrzymała jednak napięcia i wypuściła z rąk prowadzenie 5:2.

Mecz trwał dwie godziny i 51 minut. Obie tenisistki zdobyły po 114 punktów. Stojsavljević, mistrzyni juniorskiego US Open 2024, wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Uchijima na przełamanie zamieniła pięć z 10 okazji. Kolejną rywalką Japonki będzie najwyżej rozstawiona Chinką Qinwen Zheng.

Toray Pan Pacific Open Tennis, Tokio (Japonia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 922,5 tys. dolarów
wtorek, 22 października

I runda gry pojedynczej:

Katie Boulter (Wielka Brytania, 9) - Priscilla Hon (Australia, Q) 6:1, 6:4
Sofia Kenin (USA, WC) - Xinyu Wang (Chiny, 10) 6:1, 6:4
McCartney Kessler (USA) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 6:3, 6:3
Moyuka Uchijima (Japonia) - Mika Stojsavljevic (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:7(7), 7:6(6)
Sayaka Ishii (Japonia, Q) - Sara Saito (Japonia, LL) 6:1, 6:1
Clara Tauson (Dania, LL) - Nao Hibino (Japonia, WC) 6:2, 6:3
Kyoka Okamura (Japonia, LL) - Hailey Baptiste (USA, Q) 7:6(4), 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty