Broniąca tytułu Chinka była w opałach. Sromotna porażka Francuzki

PAP/EPA / DAVID GUZMAN / Na zdjęciu: Xiyu Wang

Broniąca tytułu Xiyu Wang nie miała łatwej przeprawy z Sijią Wei w turnieju WTA 250 w Kantonie. Rozstawiona z numerem piątym Diane Parry została rozbita przez Olgę Danilović.

W środę w Kantonie wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki. Jedną z nich została broniąca tytułu Xiyu Wang (WTA 99), która w starciu reprezentantek gospodarzy zwyciężyła 3:6, 6:0, 7:5 Sijia Wei (WTA 135).

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Wei uzyskała na 4:2. W drugim szturm przypuściła Wang, która oddała rodaczce 13 punktów. W trzeciej partii faworytka znów była w opałach. Przegrywała 3:5, ale opanowała sytuację i zdobyła cztery ostatnie gemy.

Mecz trwał dwie godziny i 18 minut. Wang wywalczyła 37 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. Było to jej drugie starcie z Wei. Pierwsze również miało miejsce w Kantonie. W 2019 roku w kwalifikacjach Wang oddała rodaczce pięć gemów.

Kolejną rywalką Chinki będzie Lucia Bronzetti (WTA 84), która wygrała 7:6(5), 6:4 z Jaqueline Cristian (WTA 74). W emocjonującym pierwszym secie Włoszka z 0:2 wyszła na 4:2, by następnie przegrywać 4:5. W 10. gemie obroniła cztery piłki setowe, a później w tie breaku od 4-5 zgarnęła trzy kolejne punkty. W drugiej partii Bronzetti oddała podanie przy 3:3, ale trzy ostatnie gemy padły jej łupem.

Spotkanie trwało dwie godziny i dziewięć minut. Bronzetti wywalczyła 40 z 52 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała dziewięć z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z 13 break pointów. Włoszka znalazła sposób na niewygodną dla siebie rywalkę. Przegrała cztery poprzednie mecze z Cristian i zdobyła w nich tylko seta.

Olga Danilović (WTA 86) rozbiła 6:1 6:0 Diane Parry (WTA 50). W ciągu 74 minut Serbka zdobyła 68 ze 106 rozegranych punktów (64,2 proc.). Odparła osiem break pointów i spożytkowała sześć z 10 szans na przełamanie. Jessica Bouzas Maneiro (WTA 60) pokonała 6:3, 6:4 Han Shi (WTA 254). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła z 1:3. W drugim od 3:1 straciła trzy gemy, ale zdobyła trzy kolejne i zapewniła sobie awans.