WTA Memphis: Arvidsson znów przekleństwem Domachowskiej

Marta Domachowska (WTA 125) po ponad dwóch godzinach walki przegrała 7:5, 4:6, 3:6 z kwalifikanktą Sofią Arvidsson (WTA 102) w I rundzie halowego turnieju WTA w amerykańskim Memphis (pula nagród 220 tys. dol.).

Krzysztof Straszak

24-letnia warszawianka niemal siedem miesięcy czeka na zwycięstwo w premierowym cyklu. Z Arvidsson przegrała po raz drugi w tym roku (także w eliminacjach Australian Open, marnując meczbola), po raz drugi w Memphis (przed czterema laty w finale).

To był szósty pojedynek obu zawodniczek i po raz piąty doszło do trzeciego seta. Domachowska zgarnęła pierwszą partię przy serwisie rywalki, powracając od stanu 1:5. W drugim secie po podwójnym błędzie serwisowym oddała kluczowego gema na 4:5. Potem zyskała wczesne przełamanie w decydującej partii, by od razu tę przewagę stracić.

Trzecia rakieta polskiego tenisa kobiet we wtorek rozpocznie rywalizację w grze podwójnej, gdzie jej partnerką jest Anne Keothavong, mistrzyni challengera krakowskiego. Domachowska wygrała w tym sezonie trzy mecze: wszystkie w ubiegłym tygodniu w turnieju ITF w Midland.

The Cellular South Cup, Memphis (USA)
WTA International, kort twardy w hali (Plexipave), pula nagród 220 tys. dol.

czas gry: 2:09 godz.

pozostałe wyniki: Maria Szarapowa (Rosja, 1) - Shenay Perry (USA) 6:0, 6:2 Kaia Kanepi (Estonia, 3) - Arantxa Rus (Holandia) 6:0, 6:4 Anne Keothavong (Wielka Brytania) - Kristina Barrois (Niemcy, 6) 6:1, 6:3 Michaella Krajicek (Holandia) - Julia Schruff (Niemcy) 2:6, 6:1, 6:2 Michelle Larcher de Brito (Portugalia) - Madison Brengle (USA, Q) 6:3, 6:3 Valérie Tétreault (Kanada, Q) - Monica Niculescu (Rumunia) 6:3, 6:4 Alja Tomljanović (Chorwacja, WC) - Kristína Kučová (Słowacja) 6:4, 6:4 do rozegrania we wtorek: Alexa Glatch (USA, Q) - Melanie Oudin (USA, 2) Karolina Šprem (Chorwacja) - Lucie Hradecká (Czechy, 4) Renata Voráčová (Czechy) - Elena Baltacha (Białoruś, 8) Laura Granville (USA) - Nicole Vaidišová (Czechy, WC) Stéphanie Dubois (Kanada) - Lilia Osterloh (USA)