ATP Indian Wells: Dobry początek Blake'a i Nalbandiana

James Blake (ATP 52) pokonał Daniela Gimeno (ATP 98) 6:3, 6:2 i awansował do II rundy turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Amerykanin, który po raz pierwszy od pięciu lat musiał wystąpić w Indian Wells w I rundzie (to efekt dużego spadku w rankingu, w imprezie tej 32 rozstawionych zawodników zawsze ma wolny los w rundzie otwarcia), na odniesienie zwycięstwa potrzebował 55 minut. W tym czasie trzy razy przełamał serwis Hiszpana oraz zdobył 23 z 33 punktów (70 proc.) przy swoim pierwszym podaniu. Amerykanin to była czwarta rakieta świata.

Blake, finalista tej imprezy z 2006 roku, w kolejnej rundzie zmierzy się ze znakomicie dysponowanym Davidem Ferrerem (ATP 16). Hiszpan w dwóch ostatnich turniejach grał w finale, wygrał siedem kolejnych spotkań (dwa w Pucharze Davisa w ostatni weekend).

Inny były tenisista z czołowej 10 David Nalbandian (ATP 139) pokonał Stefana Koubka (ATP 132) 6:2, 7:6. Argentyńczyk, który w maju ubiegłego roku przeszedł operację biodra, w ostatni weekend przyczynił się do zwycięstwa Argentyny nad Szwecją w meczu Pucharu Davisa. W decydującej piątej grze Nalbandian pokonała Andreasa Vinciguerrę.

W zeszłym sezonie Nalbandian był blisko wyeliminowania Rafaela Nadala w IV rundzie tej imprezy. Argentyńczyk w drugim secie miał pięć piłek meczowych. 28-letni tenisista w Indian Wells dochodził do IV rundy lub dalej w ostatnich pięciu lat, w tym do ćwierćfinału w 2008 roku. Jego rywalem w II rundzie będzie inny Austriak Jürgen Melzer (ATP 28)).