ATP Walencja: Kubot i Marach w 1/4

Rozstawieni z numerem pierwszym Łukasz Kubot i Oliver Marach pokonali Guillermo Garcíę-Lópeza i Alberta Montañésa 6:1, 6:0 i awansowali do ćwierćfinału turnieju Valencia Open 500 rozgrywanego na kortach twardych (hala) w Walencji.

W I secie Polak i Austriak szybko objęli prowadzenie 3:0, a przy 4:1 po raz drugi przełamali serwis rywali. W II secie nie oddali Hiszpanom ani jednego gema i wygrali cały mecz po 36 minutach. Kubot i Marach aktualnie zajmują piąte miejsce w rankingu par deblowych i walczą o prawo gry w kończących sezon Finałach ATP World Tour.

Kubot i Marach w tym sezonie osiągnęli ćwierćfinał Roland Garros i US Open oraz zdobyli dwa tytuły. W październiku zaliczyli półfinały w Szanghaju i przed tygodniem w Wiedniu. W 15. ćwierćfinale w sezonie Polak i Austriak zagrają z bezpośrednimi rywalami w walce o Finały ATP World Tour Wesleyem Moodiem i Dickiem Normanem.

Valencia Open 500, Walencja (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort twardy (Greenset) w hali, pula nagród 1,357 mln dol.

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 1) - Guillermo García-López / Albert Montañés (Hiszpania) 6:1, 6:0