ATP Dauha: Nadal po dwóch latach przegrał seta do zera

W ostatnich latach rzadko zdarzało się Rafaelowi Nadalowi przegrać seta do zera i to ze zdecydowanie niżej klasyfikowanym tenisistą. Hiszpan ostatecznie pokonał Słowaka Lukáša Lacko (7:6[3], 0:6, 6:3 w 2h18’) i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour rozgrywanego w Dausze.

Rafał Smoliński

Lacko (ATP 89) jest pierwszym tenisistą od blisko dwóch lat, który nie pozwolił Nadalowi ugrać gema w jednym secie. Poprzednio sztuki tej dokonał Szkot Andy Murray w wygranym przez niego finale imprezy w Rotterdamie w lutym 2009 roku. W drugim secie środowego pojedynku Nadal zdobył zaledwie 11 punktów!

23-letni Słowak, który w zeszłym sezonie uczestniczył w pięciu ćwierćfinałach w imprezach cyklu ATP World Tour (Chennai, Zagrzeb, Memphis, Halle i Atlanta) był sklasyfikowany na 60. miejscu rankingu światowego w lutym 2010 roku. W końcówce sezonu zmuszony był bronić swojej lokaty i zdecydował się na grę w challengerach, gdzie w Ortisei pokonany został w finale przez Michała Przysiężnego.

24-letni Nadal odniósł swoje drugie zwycięstwo nad reprezentantem Słowacji, który po raz drugi z rzędu zakończył sezon w Top 100 rankingu ATP. We wcześniejszym spotkaniu obu zawodników, podczas ubiegłorocznego wielkoszlemowego Australian Open tenisista z Majorki pozwolił rywalowi ugrać zaledwie sześć gemów.

Rywalem Nadala, ubiegłorocznego finalisty w meczu o półfinał imprezy będzie turniejowa "piątka" Łotysz Ernests Gulbis (ATP 24).