WTA Pattaya: Kirilenko w II rundzie

Rozstawiona z numerem trzecim Maria Kirilenko (WTA 25) pokonała Albertę Brianti (WTA 95) 6:0, 4:6, 6:2 i awansowała do II rundy turnieju PTT Pattaya Open rozgrywanego na kortach twardych w Pattai (Tajlandia).

24-letnia Kirilenko w Azji wywalczyła trzy ze swoich pięciu tytułów: Pekin 2005, Kalkuta 2007 i Seul 2008. W meczu z Brianti Rosjanka obroniła 11 z 15 break pointów, a sama osiem razy przełamała podanie 30-letniej Włoszki.

Rozstawiona z numerem szóstym Shuai Peng (WTA 40) pokonała Yung-Jan Chan (WTA 112) 7:6(6), 6:0 zgarniając 34 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystując cztery z siedmiu break pointów. 24-letnia Chinka sezon rozpoczęła od półfinałów w Auckland i Hobart, a w Australian Open doszła do 1/8 finału walkę o ćwierćfinał przegrywając z Agnieszką Radwańską nie wykorzystując dwóch piłek meczowych przy 5:4 w III secie.

W Pattai złą serię będzie próbowała przerwać Daniela Hantuchová (WTA 32), która w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu. Była piąta rakieta rankingu WTA, która na początku roku doznała kontuzji Achillesa, odpadła w I rundzie w Sydney i Australian Open, a w miniony weekend przegrała dwie gry singlowe w Pucharze Federacji z Lucie Šafářovą i Petrą Kvitovą.

Najwyżej rozstawiona w turnieju jest triumfatorka z 2009 i 2010 roku Wiera Zwonariowa. Rosyjska finalistka Wimbledonu i US Open 2010 przed dwoma laty pokonała w finale Hinduskę Sanię Mirzę, a przed rokiem w decydującym meczu zwyciężyła weterankę z Tajlandii Tamarine Tanausgarn. Z numerem drugim rozstawiona została była liderka rankingu WTA Ana Ivanović (WTA 19), która w I rundzie Australian Open przegrała z Jekateriną Makarową. Serbka efektownie zakończyła ubiegły sezon wygrywając turnieje w Linz i małe Mistrzostwa WTA na Bali.