ATP Marsylia: Melzer i Tsonga ćwierćfinalistami, kolejna porażka Dawidienki

Rozstawiony z numerem piątym Ivan Ljubičić (ATP 14) pokonał Andrieja Gołubiewa (ATP 42) 6:2, 6:4 i awansował do II rundy turnieju Open 13 na kortach twardych (hala) w Marsylii. W ćwierćfinale są już Jürgen Melzer (ATP 10) i Jo-Wilfried Tsonga (ATP 16).

Chorwat, który w ubiegłym tygodniu zaliczył półfinał w Rotterdamie, to finalista turnieju w Marsylii z 2005 roku. Ljubičić w meczu z Gołubiewem wykorzystał trzy z sześciu break pointów, a przy swoim podaniu przegrał tylko 10 piłek.

- Dzisiaj dobrze rozpocząłem. Miałem trochę problemów w II secie, ale jestem bardzo zadowolony - powiedział Ljubičić. - On nie grał rewelacyjnie, ale ja również musiałem się upewnić, że on nie odnajdzie rytmu. Jeżeli dajesz mu łatwe punkty on może grać dobrze. Dobrze serwowałem i nie dawałem mu szans, grałem agresywnie w jego gemach serwisowych.

- Przy 2:1 i 15-40 w II secie on popsuł kilka prostych piłek, a ja poczułem, że po prostu musiałem odbić piłkę i on będzie się mylił. Ale tak nie było i rzeczy zaczęły się komplikować. On zaczął się lepiej poruszać i poczułem presję, ponieważ bardzo chciałem to skończyć w II setach i nie dopuścić do III - dodał Chorwat.

Rozstawiony z numerem szóstym triumfator turnieju z 2009 roku Tsonga posłał 11 asów, a przy własnym pierwszym podaniu oddał tylko sześc punktów i pokonał Serhija Stachowskiego (ATP 43) 5:7, 6:2, 6:4 zostając pierwszym ćwierćfinalistą. Francuz w ubiegłym tygodniu w Rotterdamie doszedł do finału.

Półfinalista Roland Garros 2010 Melzer pokonał Andreasa Seppiego (ATP 47) 7:5, 6:3 broniąc sześciu z siedmiu break pointów. 29-letni Austriak wyrównał stan bezpośrednich meczów z młodszym o dwa lata Włochem na 3-3.

Nikołaj Dawidienko (ATP 39), który sezon rozpoczął od finału w Dausze (po drodze pokonał Rafaela Nadala), przegrał czwarty mecz z rzędu. Tym razem pogromcą triumfatora Finałów ATP World Tour 2009 okazał się Gilles Simon (ATP 33), który zwyciężył Rosjanina 7:6(6), 6:4 i o ćwierćfinał zagra z rozstawionym z numerem trzecim Michaiłem Jużnym. Dla Francuza, który w styczniu wygrał turniej w Sydney, to piąte zwycięstwo nad Dawidienką w szóstym spotkaniu. Urodzony w Nicei tenisista to mistrz turnieju w Marsylii z 2007 roku.

Z turniejem pożegnał się rozstawiony z numerem siódmym Ernests Gulbis (ATP 22), który przegrał z Philippem Petzschnerem (ATP 60). Kolejnym rywalem Niemca będzie Chorwat Marin Čilić (ATP 28).