WTA Miami: Janković i Azarenka w ćwierćfinale, Clijsters - Ivanović we wtorek

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Wiktoria Azarenka (WTA 8) pokonała Anastazję Pawljuczenkową (WTA 21) 3:6, 6:1, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Sony Ericsson Open rozgrywanego na kortach twardych w Miami. Ostatni mecz 1/8 finału Kim Clijsters (WTA 2) - Ana Ivanović (WTA 19) z powodu opadów deszczu został przeniesiony na wtorek.

Dla Azarenki będzie to drugi z rzędu ćwierćfinał i trzeci w sezonie (Sydney, Indian Wells). Białorusinka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów oraz zdobyła 33 z 47 punktów przy własnym podaniu i sięgnęła po zwycięstwo po dwóch godzinach i ośmiu minutach. Urodzona w Mińsku tenisistka odniosła drugie zwycięstwo nad Pawljuczenkową w Miami. Przed dwoma laty pokonała Rosjankę 6:2, 6:2. Azarenka pozostaje w grze o swój drugi tytuł w Sony Ericsson Open. Triumfowała w tej imprezie w 2009 roku, pokonując Swietłanę Kuzniecową w półfinale i rozbijając ówczesną liderkę rankingu Serenę Williams w finale. O półfinał Białorusinka zagra z Clijsters lub Ivanović. Ostatni mecz 1/8 finału między dwiema triumfatorkami imprezy odbędzie się we wtorek (rozegranie go w poniedziałek uniemożliwiły opady deszczu).

Janković (WTA 7) pokonała Anabel Medinę (WTA 73) 6:1, 6:3, serwując sześć asów i broniąc pięciu z sześciu break pointów. Serbka przy własnym pierwszym podaniu przegrała tylko siedem piłek oraz pięć razy przełamała podanie Hiszpanki. Mieszkająca w Dubaju 26-letnia tenisistka odniosła siódme zwycięstwo nad Mediną, która po przegraniu 11 spotkań z rzędu osiągnęła półfinał w Acapulco, a w Indian Wells w II rundzie urwała seta Marii Szarapowej. O trzeci półfinał w sezonie (Dubaj, Dauha, Monterrey - finał) była liderka rankingu, która w 2008 roku doszła w Miami do finału (przegrała z Sereną Williams), zagra z pogromczynią Karoliny Woźniackiej, Andreą Petković (WTA 23).