ATP Miami: Krecz Simona promuje Federera do półfinału

Zaledwie 10 minut trwał ćwierćfinał turnieju w ATP World Tour Masters 1000 w Miami pomiędzy Rogerem Federerem (ATP 3) i Gillesem Simonem (ATP 27). Francuz przy stanie 0:3 poddał mecz z powodu kontuzji.

Rafał Smoliński

Federer wyrównał tym samym na 2-2 bezpośredni bilans gier z 26-letnim Simonem. Wszystkie trzy poprzednie pojedynki obu tenisistów były niezwykle zacięte, a ten poprzedni, podczas wielkoszlemowego Australian Open 2011, Szwajcar rozstrzygnął dopiero w piątym secie. 29-latek z Bazylei szybko wypracował dwa przełamania w czwartkowym spotkaniu, ale wówczas Francuz po konsultacji medycznej zdecydował się podziękować rywalowi za grę.

CZYTAJ: Nadal-Federer po raz 23.

Rywalem Federera w pojedynku o finał turnieju będzie lider światowego rankingu Rafael Nadal. 23. spotkanie obu tenisistów (bilans: 14-8 dla Nadala).