Cykl ITF: Zwycięski powrót Korzeniak

Głód meczowy skłonił Annę Korzeniak do występu w grze podwójnej po niemal... pięciu latach przerwy od debla. Najważniejsze jednak, że startująca we Włoszech w swoim dopiero trzecim w tym roku turnieju krakowianka awansowała w singlu.

Krzysztof Straszak

W I rundzie satelickiej imprezy ITF na kortach ziemnych w Pomezii, pod Rzymem, Korzeniak (WTA 394) rozprawiła się gładko z Serbką Milaną Spremo (WTA 550).

Po dwóch wygranych meczach w eliminacjach, do turnieju głównego (o puli nagród 25 tys. dol.) w Bundaberg, australijski stan Queensland, dostała się Sandra Zaniewska (WTA 576). We wtorek lub środę katowiczanka spotka się w I rundzie z Olivią Rogowską (WTA 233), córką Sławomira i Joanny, polskich emigrantów osiadłych w Melbourne.

Co najmniej jedna Polka, Barbara Sobaszkiewicz (WTA 513), wystąpi w głównej drabince satelickiej imprezy na mączce w chorwackim Sibenik; w III (przedostatniej) rundzie eliminacji jest debiutująca w zawodowym turnieju za granicą Marcelina Cichoń.

We wtorek Agata Barańska zagra na kortach twardych w tureckiej Antalyi w III (decydującej) rundzie eliminacji, w których żadnego zwycięstwa nie zanotowała Marta Śmiechowska.

Trzy zwycięstwa w fazie wstępnej dały w tych samych zawodach Adamowi Chadajowi (ATP 667) awans do głównej drabinki (debiut w środę); bez wygranej pozostał Andrzej Kapaś (ATP 1727).

W turnieju Futures na kortach ziemnych w Madrycie przerwany przy 4:6 mecz II rundy trzystopniowych eliminacji dokończy we wtorek Igor Bujdo (ATP 823); otwierający pojedynek przegrał Maciej Rajski (ATP 1149).