ATP Barcelona: Kubot i Marach zagrają z Bryanami o finał

Łukasz Kubot i Oliver Marach pokonali 2:6, 6:3, 10-3 hiszpański duet Pablo Andújar i Daniel Gimeno w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP World Tour w Barcelonie. Polak i Austriak o finał debla zmierzą się w sobotę z najwyżej rozstawionymi w zawodach braćmi Bryanami.

Rafał Smoliński

Spotkanie Kubota i Maracha z Hiszpanami zostało przerwane w premierowej odsłonie z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu lepiej zaprezentowali się tenisiści gospodarzy, którzy pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść losy pierwszej partii.

Rozstawiony z numerem czwartym polsko-austriacki debel obronił pięć break pointów w drugiej odsłonie i wywalczył jedyne przełamanie w secie. Kubot wraz ze swoim partnerem nie dał następnie Hiszpanom już żadnych szans w rozstrzygającym o losach meczu mistrzowskim tie breaku.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,55 mln euro
piątek, 22 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 4) / Oliver Marach (Austria, 4) - Pablo Andújar (Hiszpania, WC) / Daniel Gimeno (Hiszpania, WC) 2:6, 6:3, 10-3