WTA Rzym: Godzinny spacer Radwańskiej i Hantuchovej

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchová pewnie pokonały 6:0, 6:3 australijski duet Casey Dellacqua i Rennae Stubbs w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA Tour Premier 5 w Rzymie. Wtorkowe spotkanie na włoskiej mączce trwało zaledwie 62 minuty.

Rafał Smoliński

22-letnia krakowianka kontynuuje wspólne występy ze starszą o sześć lat Słowaczką, z którą triumfowała w grze podwójnej podczas tegorocznych zawodów w Miami. To ich szósty start w imprezie głównego cyklu od lutowego turnieju w Dubaju. Radwańska i Hantuchová o ćwierćfinał zagrają z rozstawionym z numerem drugim doświadczonym deblem Květa Peschke (Czechy) i Katarina Srebotnik (Słowenia).

Premierowa odsłona była popisem polsko-słowackiego duetu, który wygrał 24 z 36 rozegranych punktów w całym secie. Radwańska i Hantuchová oddały rywalkom zaledwie pięć piłek przy swoim podaniu i trzykrotnie przełamały serwis Australijek. Przy stanie 2:0 dla krakowianki i jej partnerki w drugiej partii Dellacqua i Stubbs zdobyły jedynego breaka w meczu. Jednak chwilę później polsko-słowacki debel wyszedł na 4:1, a zdobytego prowadzenia nie oddał już do końca.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Tour Premier 5, kort ziemny, pula nagród 2,05 mln dol.
wtorek, 10 maja

I runda gry podwójnej:

Agnieszka Radwańska (Polska) / Daniela Hantuchová (Słowacja) - Casey Dellacqua (Australia) / Rennae Stubbs (Australia) 6:0, 6:3