Cykl ITF: Brózda i Jegiołka pozostały na placu boju

Olga Brózda pokonała Weronikę Domagałę, a Sylwia Zagórska kreczowała w II rundzie turnieju ITF na kortach ziemnych w szwedzkim Båstad (pula nagród 10 tys. dol.). W grze podwójnej Brózda i Kołat awansowały do półfinału.

Po odpadnięciu Natalii Kołat (WTA 950) w I rundzie na awans do ćwierćfinału miały szansę tylko dwie z trzech Polek. Sylwia Zagórska (WTA 1169) podobnie jak we wtorek jej deblowa partnerka - Romana Tabak, dziś nie była w stanie dokończyć spotkania z Litwinką Joaną Eidukonyte. Po przegraniu pierwszego seta 3:6 poddała mecz. W drugim spotkaniu z polskim akcentem spotkały się: Olga Brózda (WTA 721) oraz Weronika Domagała (WTA 930). Faworytką była rozstawiona z numerem 5. - Brózda, która w ubiegłym tygodniu w Szwecji rywalizowała w finale. Mecz trwał 2 godziny i 49 minut. Ostatecznie triumfowała wyżej notowana poznanianka 6:1, 2:6, 6:2. Warto odnotować, że Olga w całym spotkaniu miała 8 szans na przełamanie rywalki i wykorzystała wszystkie. Domagała dość słabo grała przy swoim serwisie i to zadecydowało o wyniku trzeciego seta. W ćwierćfinale rywalką Brózdy będzie pogromczyni Zagórskiej - Joana Eidukonyte (WTA 1078). W grze podwójnej pozostał tylko debel najwyżej rozstawiony, czyli Olga Brózda/Natalia Kołat. Pokonanie Elli Leivo i Saany Saarteinen zajęło im 48 minut, zwyciężyły 6:1, 6:1.

CZYTAJ: Panfil i Koniusz ćwierćfinalistami Kraków Open

Sandra Zaniewska (WTA 549) po przejściu eliminacji i I rundy w kolejnej uległa Rumunce Mihaeli Buzarnescu (3)6:7, 4:6 w turnieju rozgrywanym na kortach twardych w Izmirze (pula nagród 25 tys. dol.).

W zawodach na kortach ziemnych w Moskwie (pula nagród 25 tys. dol.) zwycięstwo odniosła rozstawiona z numerem 6. Justyna Jegiołka (WTA 328). Nie dała większych szans reprezentance gospodarzy Jewgieni Paszkowej i pokonała ją 6:3, 6:1. W kolejnej rundzie rywalizować będzie z kolejną Rosjanką - Janą Buchiną. Partnerką deblową Justyny jest Ukrainka Weronika Kapshay, są rozstawione z numerem 4. W I rundzie pokonały Volhę Kalodzitsę i Anastazję Prenko 6:2, 6:0.

ćwierćfinał gry podwójnej

Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Ella Leivo (Finlandia) / Saana Saarteinen (Finlandia) 6:1, 6:1

Izmir (Turcja), 25 tys. dol., kort twardy

Mihaela Buzarnescu (Rumunia) - Sandra Zaniewska (Polska) 7:6(3), 6:4

Moskwa (Rosja), 25 tys. dol., kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Justyna Jegiołka (Polska, 6) - Jewgienia Paszkowa (Rosja) 6:3, 6:1

I runda gry podwójnej:

Justyna Jegiołka (Polska, 4) / Weronika Kapszaj (Ukraina, 4) - Volha Kalodzitsa (Białoruś) / Anastazja Prenko (Turkmenistan) 6:2, 6:0