WTA Birmingham: Kanepi i Vinci za burtą

Rozstawiona z numerem pierwszym Kaia Kanepi (WTA 17) przegrała z Ariną Rodionową (WTA 233) 4:6, 2:6 w II rundzie turnieju AEGON Classic rozgrywanego na kortach trawiastych w Birmingham.

Kanepi przed rokiem jako 93. rakieta świata po przejściu kwalifikacji osiągnęła w Birmingham ćwierćfinał, a następnie dotarła też do najlepszej ósemki podczas Wimbledonu. W ostatnich tygodniach Estonka jest słabo dysponowana: z Rolanda Garrosa w III rundzie wyeliminowała ją Jekaterina Makarowa, a wcześniej w czterech turniejach nie była w stanie wygrać meczu. 21-letnia Rodionowa wykorzystała trzy z ośmiu break pointów oraz zgarnęła 37 z 48 punktów przy własnym podaniu i sięgnęła po zwycięstwo po 65 minutach. AEGON Classic to dla Rosjanki drugi w tym sezonie turniej w WTA Tour (po Australian Open).

Rozstawiona z numerem piątym Vinci (WTA 30) przegrała z półfinalistką Wimbledonu 1999 Lučić (WTA 94) 7:6(2), 6:7(4), 5:7. W trwającym dwie godziny i 23 minuty spotkaniu Chorwatka popełniła aż 14 niewymuszonych błędów, ale też obroniła 10 z 14 break pointów i po raz drugi z rzędu zagra w Birmingham w III rundzie. Przed rokiem batalię o ćwierćfinał przegrała z Aravane Rezaï.

W III rundzie są też triumfatorka imprezy z 2009 roku Magdaléna Rybáriková (WTA 69) oraz wspomniana Rezaï (WTA 52). Słowaczka pokonała Amerykankę Coco Vandeweghe (WTA 98) 6:2, 6:1 wykorzystując pięć z dziewięciu break pointów i zgarniając 30 z 39 piłek przy własnym podaniu, a Francuzka zwyciężyła Olgę Goworcową (WTA 102) 7:5 i krecz Białorusinki. 24-letnia Rezaï, która w ubiegłym sezonie wygrała duży turniej w Madrycie i znalazła się w Top 20 rankingu, wygrała dopiero piąty mecz w tym roku. Urodzona w St. Etienne tenisistka w ubiegłym sezonie osiągnęła w Birmingham półfinał.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)