ATP Umag: Čilić i Ferrero grają dalej

Marin Čilić ku uciesze gospodarzy pokonał Włocha Andreasa Seppiego 6:1, 6:3 i awansował do półfinału turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Umag (pula nagród 398,25 tys. euro). Čilić jest ostatnim Chorwatem w turnieju po odpadnięciu Ljubicicia.

Dominika Pawlik

Čilić poradził sobie z Seppim w 71 minut. Przełamał rywala czterokrotnie, a jedynego break pointa, jakiego miał Włoch - obronił. Chorwat zdecydowanie poprawił serwis w porównaniu do poprzedniego spotkania. O finał zagra z kolejnym reprezentantem Włoch: Fabio Fogninim, który wyeliminował swojego rodaka Potito Starace 6:3, 3:6, 6:1. Starace w czwartek wyrzucił z drabinki turniejowej najwyżej rozstawionego Juana Ignacio Chelę.

W drugiej części drabinki rozstawiony z numerem 2. Aleksandr Dołgopołow o półfinał grał z Albertem Ramosem. Ukrainiec przełamał rywala w czwartym gemie i do końca seta prowadzenia nie oddał. W drugiej partii miał szansę już w drugim gemie serwisowym Ramosa, ale udało mu się wywalczyć break pointa dopiero przy następnej okazji. Urodzony w Barcelonie tenisista odrobił straty i doprowadził do stanu 5:5, ale wyżej notowany rywal ponownie go przełamał i wygrał 6:3, 7:5. Dołgopołow czekał dłużej na półfinałowego przeciwnika, niż można było się spodziewać. Przy stanie 6:1, 2:0 dla Juana Carlosa Ferrero z Carlosem Berlocq mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Ostatecznie jednak mecz wznowiono i broniący tytułu Hiszpan zwyciężył 6:1, 7:6(5), choć prowadził już 5:1. W drugiej partii przy swoim podaniu wygrał zaledwie 15 piłek z 36.