WTA Bad Gastein: Sakowicz odpadła w eliminacjach

Joanna Sakowicz jak burza przeszła pierwszą rundę eliminacji do zawodów WTA w austriackim kurorcie Bad Gastein. Niestety, drugie spotkanie Polki nie było już tak udane. Krakowianka uległa Chince Shuai Zhang (numer 4 kwalifikacji).

Adam Naruszewicz

Spotkanie Joanny Sakowicz i Shuai Zhang rozpoczęło się w niedzielę. Mecz rozgrywany był w arcytrudnych warunkach - przy momentami bardzo ulewnym deszczu. Nasza zawodniczka podjęła walkę tylko w pierwszym secie i na początku kończonej w poniedziałek drugiej odsłony gry.

Niedzielny mecz został przerwany przy stanie 7:5, 5:1 dla Shuai Zhang. W poniedziałek Sakowicz udało się wygrać jeszcze dwa gemy, ale to Chinka schodziła z kortu zwycięska. Zhang ostatecznie zwyciężyła 7:5, 6:3.