US Open: Radwańska znów szuka pocieszenia w deblu

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchová odpadły już z rywalizacji singlistek międzynarodowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych, ale nie zamierzają jeszcze opuszczać Nowego Jorku. Polka i jej słowacka partnerka pokonały 6:0, 4:6, 6:4 w I rundzie gry podwójnej chiński duet Shuai Peng i Jie Zheng.

Rafał Smoliński

Radwańska w podobnej sytuacji znalazła się również podczas tegorocznego Wimbledonu, gdzie w swoim drugim singlowym spotkaniu musiała uznać wyższość Petry Cetkovskiej. Wówczas na trawnikach przy Church Road krakowianka wraz z Hantuchovą dotarła do III rundy gry podwójnej. Najlepszym deblowym wynikiem 22-letniej reprezentantki Polski w imprezach wielkoszlemowych wciąż jest półfinał Australian Open 2010, wywalczony wspólnie z Rosjanką Marią Kirilenko.

Czwartkowe spotkanie I rundy gry podwójnej idealnie zaczęły Radwańska i Hantuchová, które trzykrotnie przełamały serwis oznaczonych numerem siódmym Chinek. W drugiej partii do głosu doszły z kolei Peng i Zheng, osiągając już nawet prowadzenie 5:2. Polsko-słowacki duet odrobił stratę jednego breaka, ale rywalki ostatecznie zakończyły seta przy własnym podaniu.

Decydującego seta chińskie zawodniczki otworzyły przełamaniem, ale Radwańska i Hantuchová błyskawicznie wyrównały. Od stanu 2:2 Polka i jej słowacka partnerka wygrały trzy kolejne gemy i miały nawet dwie okazje do skończenia meczu. Peng i Zheng nie tylko obroniły oba meczbole, ale również przełamały serwis swoich rywalek. W 10. gemie Chinki ponownie jednak nie utrzymały własnego podania.

Radwańska i Hantuchová swoje kolejne rywalki poznają w piątek, kiedy to zmierzą się między sobą Holenderka Michaëlla Krajicek i partnerująca jej Czeszka Lucie Šafářová oraz Niemki Kristina Barrois i Anna-Lena Grönefeld.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w deblu 3,6 mln dol.
czwartek, 1 września

I runda gry podwójnej kobiet:

Agnieszka Radwańska (Polska) / Daniela Hantuchová (Słowacja) - Shuai Peng (Chiny, 7) / Jie Zheng (Chiny, 7) 6:0, 4:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)