WTA Moskwa: Radwańska w II rundzie, w turnieju głównym może grać z siostrą

Urszula Radwańska awansowała do II rundy eliminacji turnieju Kremlin Cup rozgrywanego w Moskwie (pula nagród 721 tys. dolarów). W pierwszym występie pokonała Marinę Melnikową 6:0, 6:4.

Dominika Pawlik

Młodsza z sióstr Radwańskich w eliminacjach jest rozstawiona z numerem 2., a jej pierwsza rywalka dostała szansę od organizatorów w postaci dzikiej karty. Pierwszy set całkowicie pod dyktando Polki, trzykrotnie przełamała rywalkę i przegrała zaledwie trzy punkty przy swoim podaniu.

Melnikowa bardzo dobrze rozpoczęła drugą partię od przełamania, prowadziła 2:1, ale nie utrzymała serwisu. Padły trzy kolejne breaki, ale stan seta się wyrównał. W ósmym gemie problemy miała Rosjanka, ale nie pozwoliła odebrać sobie podania. Dwa gemy później nie miała już szans, Ula wykorzystała pierwszego meczbola.

Radwańska sześć razy przełamała Melnikową i wygrała ponad połowę punktów przy jej serwisie. W kolejnej rundzie trafi na Olgę Sawczuk lub Martę Sirotkinę.

Agnieszka Radwańska w Moskwie będzie rozstawiona z numerem 2. Pierwszą rundę ma wolną, a później może trafić na kwalifikantkę lub Lucie Šafářovą. Jeżeli Ula przejdzie eliminacje i pokona Czeszkę, może znów dojść do siostrzanego pojedynku.