ATP Paryż: Roddick lepszy od Benneteau, Llodra wyeliminowany przez Lópeza

Andy Roddick (ATP 15) pokonał Juliena Benneteau (ATP 64) 6:4, 6:4 i awansował do III rundy turnieju BNP Paribas Masters rozgrywanego w hali Bercy w Paryżu.

Amerykanin, który w hali Bercy dwukrotnie grał w półfinale (2003, 2008), odniósł nad Francuzem drugie w sezonie zwycięstwo i podwyższył łączny bilans ich spotkań na 5-1. Roddick wrócił ze stanu 1:3 w II secie. W trwającym 83 minuty spotkaniu były lider rankingu posłał dziewięć asów i wykorzystał cztery z ośmiu break pointów.

Oprócz Benneteau z turniejem pożegnał się jeszcze jeden reprezentant gospodarzy. W I rundzie półfinalista imprezy z ubiegłego sezonu Llodra (ATP 32) przegrał z Feliciano Lópezem (ATP 21) 6:7(7), 3:6. Hiszpan w kolejnej rundzie zmierzy się z finalistą turnieju z 2009 i 2010 roku Gaëlem Monfilsem (ATP 10). W I secie Llodra, który w zeszłym roku w meczu o finał z Robinem Söderlingiem (Szwed nie broni tytułu z powodu mononukleozy) miał trzy meczbole, nie wykorzystał prowadzenia 3:1 oraz pięciu piłek setowych (jednej w 11. gemie i czterech w tie breaku). W II rundzie jest za to Jérémy Chardy (ATP 110), który pokonał triumfatora turnieju w Walencji z ubiegłego tygodnia Marcela Granollersa (ATP 28) 6:3 i krecz Hiszpana z powodu kontuzji prawej kostki. Kolejnym rywalem Francuza będzie Andy Murray (ATP 3), a zwycięzca tego meczu w III rundzie zmierzy się z Roddickiem.

Kei Nishikori (ATP 24), który w ubiegłym tygodniu w Bazylei w półfinale wyeliminował Novaka Đokovicia, już w I rundzie uległ Serhijowi Stachowskiemu (ATP 63) 4:6, 3:6 marnując 12 z 14 break pointów. Kolejnym rywalem Ukraińca, który pokonał Japończyka po raz drugi w sezonie (w II rundzie Rolanda Garrosa), będzie Viktor Troicki (ATP 19). Lider rankingu Đoković turniej rozpocznie od meczu z Ivanem Dodigiem (ATP 39), który we wtorek pokonał Fabio Fogniniego (ATP 42) 4:6, 6:1, 6:3 serwując dziewięć asów.