AO: Fyrstenberg i Matkowski obronili się przed stratą seta i czekają na rywali

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali Pablo Andújara i Guillermo Garcíę 6:3, 7:5 w II rundzie Australian Open. W drugim secie polski duet przegrywał już 2:5, mając dwie piłki od straty seta wybronili się i zakończyli mecz w 74 minuty.

Dominika Pawlik

Polska para w Australii jest rozstawiona z numerem 6., w I rundzie rozprawili się z brytyjskim duetem: Jamie Delgado i Jonathan Marray w dwóch setach. Natomiast Hiszpanie odprawili parę niemiecko-duńską: Tobiasa Kamke i Frederika Nielsena, ale po trzysetowym boju. Nie jest to pierwszy wspólny występ Andújara z Garcíą, w poprzednim sezonie startowali razem trzykrotnie, ale nie udało im się wygrać ani jednego spotkania.

W pierwszej partii Polacy od razu przełamali rywali, wykorzystując już pierwszego break pointa. Rywale mieli dwie szanse na odrobienie strat, jednak Fyrstenberg i Matkowski serwowali wyśmienicie, do nawiązania walki nie doszło. W tym secie polski duet stracił zaledwie jeden punkt po trafionym pierwszym podaniu, a po drugim trzy.

W drugim secie szanse się wyrównały, Andújar i García wykorzystali chwilę słabości i odebrali podanie Polakom. Prowadzili już 5:2, byli zaledwie dwie piłki od wygrania seta, ale Fyrstenberg i Matkowski nie zamierzali się poddać. Odrobili straty i przełamali raz jeszcze rywali w 11. gemie, a chwilę później wykorzystali meczbola. W całym spotkaniu Polacy zaserwowali siedem asów i popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, a po pierwszym trafionym podaniu oddali tylko trzy punkty.

W kolejnej rundzie Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagrają z parą rozstawioną z numerem 11.: Františkiem Čermákiem i Filipem Poláškiem lub Rosjanami: Michaiłem Jełginem i Aleksandrem Kudriawcewem.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 26 mln dol. austr.
sobota, 21 stycznia

II runda (1/16 finału) gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 6) / Marcin Matkowski (Polska, 6) - Pablo Andújar (Hiszpania) / Guillermo García (Hiszpania) 6:3, 7:5