ATP Rotterdam: Berdych zagra z Del Potro o finał

Tomáš Berdych (ATP 7) i Juan Martín del Potro (ATP 10) gładko wygrali swoje mecze ćwierćfinałowe w halowym turnieju w Rotterdamie. Czech pokonał Andreasa Seppiego (ATP 45), Argentyńczyk zaś uporał się z Viktorem Troickim (ATP 24).

Robert Pałuba

Jako pierwszy w półfinale zameldował się Berdych, który nie dał większych szans Andreasowi Seppiemu. Była to piąta konfrontacja tenisistów i mimo remisowego bilansu 2:2, będący ostatnio w doskonałej dyspozycji Czech był wyraźnym faworytem.

W I partii finalista Wimbledonu z 2010 roku przełamał rywala przy stanie 3:2 i bez kłopotów utrzymał przewagę, wygrywając seta 6:3. W drugiej odsłonie Czech zdobył breaka już w pierwszym gemie, jednak przy stanie 2:1 Włoch zdołał wykorzystać jedynego break pointa w meczu i zniwelować straty. Berdych zdołał jednak wygrać gema przy podaniu rywala już dwa gemy później i zakończyć seta oraz spotkanie 6:4.

W całym meczu bardzo dobrze funkcjonował serwis Czecha, który wygrał 78 procent piłek po trafionym pierwszym podaniu i 80 procent po drugim.

Srogiej lekcji tenisa udzielił rywalowi Juan Martín del Potro. Argentyńczyk, który podczas Australian Open po raz pierwszy od powrotu po kontuzji awansował do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego, oddał Serbowi zaledwie jednego gema i wygrał 6:0, 6:1, a Troicki nie miał ani jednej szansy na przełamanie przeciwnika. Kibice Del Potro mogli poczuć niepokój, kiedy w końcowej fazie drugiego seta z nosa tenisisty z Tandil zaczęła lecieć krew, jednak po szybkiej interwencji lekarskiej wszystko wróciło do normy.

Sobotni półfinał będzie czwartym pojedynkiem Berdycha i Del Potro. Argentyńczyk prowadzi w tej statystyce 2:1 (wygrał ostatnie dwa pojedynki).

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)