ATP Indian Wells: Awans Fyrstenberga i Matkowskiego, zagrają z Bryanami

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali 6:4, 6:7(5), 10-4 duet Matthew Ebden / Ryan Harrison i awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells.

Robert Pałuba

Mimo słabej skuteczności pierwszego podania (46 procent trafionych serwisów), Polacy w całym meczu nie dali rywalom ani jednej szansy na przełamanie. W I secie obie pary wygrywały własne gemy aż do stanu 5:4, kiedy do Fyrstenberg z Matkowskim wywalczyli prowadzenie 40-0 i trzy piłki setowe przy podaniu przeciwników. Polski duet zdołał wykorzystać ostatnią z nich i zapisać seta na swoje konto.

Druga odsłona to żelazna konsekwencja serwisowa obu par. Pewnie wygrywane gemy (żadna ze stron nie miała break pointa) zaowocowały tie brakiem, w którym górą 7-5 były nadzieje australijskiego i amerykańskiego tenisa. Mistrzowski tie break to jednak popis rutynowanych Fyrstenberga i Matkowskiego, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6-1 i nie dali go sobie wydrzeć już do końca, wygrywając 10-4.

Kolejnymi przeciwnikami Polaków będą liderzy światowego rankingu i zarazem najbardziej utytułowana aktywna para deblowa: bracia Bob i Mike Bryanowie.

BNP Paribas Open
, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 4,694 mln dol.
wtorek, 13 marca

II runda (1/8 finału) gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 6) / Marcin Matkowski (Polska, 6) - Matthew Ebden (Australia, WC) / Ryan Harrison (USA, WC) 6:2, 6:7(5), 10-4