WTA Miami: Odrodzenie Uli Radwańskiej, Polka zagra w turnieju po raz trzeci

Urszula Radwańska (WTA 98) pokonała Andreę Hlaváčkovą (WTA 126) 4:6, 7:5, 6:1 i awansowała do turnieju głównego Sony Ericsson Open na kortach twardych w Miami.

Krakowianka w Sony Ericsson Open zagra po raz trzeci. W 2009 roku po przejściu kwalifikacji przegrała z Na Li. W ubiegłym sezonie za mocna dla niej okazała się Simona Halep. Ula w II rundzie może być rywalką Agnieszki Radwańskiej, bowiem starsza z sióstr, która w I rundzie ma wolny los, na początek zmierzy się z Magdaleną Rybarikovą lub kwalifikantką.

W I secie Ula roztrwoniła prowadzenie 3:0. Hlaváčková prowadziła 6:4, 5:3, gdy krakowianka wzięła się w garść i zgarnęła cztery kolejne gemy. Decydującą partię krakowianka rozpoczęła od utraty podania, by następnie wygrać sześć gemów z rzędu, serwując przy 5:1 wróciła z 0-40. W trwającym dwie godziny i 23 minuty spotkaniu Polka obroniła siedem z 12 break pointów, a sama siedem razy przełamała podanie Czeszki odnosząc nad nią drugie zwycięstwo w trzecim spotkaniu.