Challenger Barletta: Kowalczyk przystopowany w ćwierćfinale

Mateusz Kowalczyk i Dušan Lojda przegrali w ćwierćfinale pierwszego w tym sezonie turnieju w Europie na kortach ziemnych we włoskiej Barlettcie (pula nagród 30 tys. dolarów).

Dominika Pawlik

Turniej w Barletcie otwiera tegoroczny cykl zawodów rozgrywanych na włoskich kortach ziemnych, który z niewielkimi przerwami potrwa aż do października.

Mateusz Kowalczyk w tym sezonie występował w parze z Białorusinem Aleksandrem Burym, który w tym tygodniu został powołany do kadry na mecz Pucharu Davisa. W związku z tym Polak zdecydował się na występ z Dušanem Lojdą, dobrze znanym z występów w polskich challengerach. Po zwycięstwie w I rundzie z Hiszpanami, w II rundzie nie byli faworytami w starciu z parą numer 2 turnieju. Spotkanie trwało tylko 47 minut, a duet polsko-czeski zdołał wywalczyć zaledwie cztery gemy. Rywale byli bezlitośni, po pierwszym trafionym podaniu przegrali tylko dwie piłki, a po drugim cztery. Kowalczyk i Lojda popełnili cztery podwójne błędy serwisowe i nie mieli ani jednej szansy na przełamanie przeciwników.

XVI Open Barletta-Trofeo Selezione Casillo, Barletta (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 30 tys. euro
środa, 4 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jonathan Marray (Wielka Brytania, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2) / Mateusz Kowalczyk (Polska) / Dušan Lojda (Czechy) 6:1, 6:3