WTA Madryt: Agnieszka Radwańska przegrała w deblu

Agnieszka Radwańska i Swietłana Kuzniecowa przegrały 5:7, 3:6 z Anabel Medinią oraz Arantxą Parrą w meczu I rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie (o puli 3,755 mln euro).

Robert Pałuba

Agnieszka Radwańska, która walczy o przepustkę do startu w turnieju gry podwójnej podczas igrzysk w Londynie, po raz pierwszy w bieżącym sezonie wystąpiła duecie ze Swietłaną Kuzniecową (do tej pory partnerką krakowianki była Daniela Hantuchová, która pauzuje z powodu kontuzji stopy).

Polka i Rosjanka w meczu otwarcia zmierzyły się z reprezentantkami gospodarzy: Anabel Mediną oraz Arantxą Parrą. Premierowy set obfitował w przełamania, a do stanu 4:4 duety przełamywały się aż sześciokrotnie. Przy 5:4 i podaniu Hiszpanek duet polsko-rosyjski miał trzy kolejne piłki setowe, jednak wszystkie zostały obronione. Chwilę później Radwańska z Kuzniecową oddały serwis, a przeciwniczki zakończyły seta 7:5 przy własnym podaniu.

Polka i Rosjanka rozpoczęły drugą odsłonę od oddania własnego podania. Okazało się, że strata była już nie do odrobienia. Radwańska z Kuzniecową miały jeszcze dwie szanse na zmniejszenie straty przy 3:4 (zmarnowane dwa break pointy), ale ostatecznie górą były Hiszpanki, które w ostatnim gemie przełamały Isię i jej partnerkę, kończąc seta 6:3.

Mutua Madrid Open
, Madryt (Hiszpania)
WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 3,755 mln euro
sobota, 5 maja

I runda gry podwójnej:

Anabel Medina (Hiszpania) / Arantxa Parra (Hiszpania) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) / Agnieszka Radwańska (Polska) 7:5, 6:3