ATP Rzym: Nadal wyrównał porachunki z Mayerem, Tipsarević i Isner poza turniejem

Rafael Nadal (ATP 3) pokonał 6:1, 7:5 Floriana Mayera (ATP 28) w meczu II rundy turnieju w Rzymie. Z imprezą pożegnali się za to Janko Tipsarević (ATP 8) oraz John Isner (ATP 10).

Robert Pałuba

Rafael Nadal szybko otrząsnął się po niepowodzeniu na niebieskich kortach w Madrycie i od zwycięstwa rozpoczął występ na Foro Italico. Hiszpan wyrównał bilans spotkań z Florianem Mayerem, z którym w ubiegłym sezonie niespodziewanie przegrał w dwóch setach w Szanghaju.

Tenisista z Majorki w I secie całkowicie kontrolował przebieg wydarzeń na korcie, wychodząc na błyskawiczne prowadzenie 3:0. Niemiec wywalczył gema na 3:1, ale okazało się, że był to koniec jego dorobku w tej partii. Druga odsłona była bardziej wyrównana - Mayer grał nieco agresywniej, a Nadal popełniał więcej niewymuszonych błędów, szczególnie z bekhendu. Mistrz 10 turniejów wielkoszlemowych w decydującym momencie wywalczył jednak breaka na 6:5 i z drobnymi kłopotami zamknął mecz (odrabiał straty z 0-30).

Nadal, pięciokrotny mistrz turnieju w Rzymie, w III rundzie zmierzy się z Marcelem Granollersem, z którym planuje występ w deblu na igrzyskach w Londynie. Tenisiści grali ze sobą dotychczas jeden raz: w tym roku w Indian Wells górą w dwóch setach był Nadal.

Z turniejem niespodziewanie już w II rundzie pożegnało się dwóch zawodników z czołowej dziesiątki rankingu. John Isner musiał uznać wyższość najlepszego na chwilę obecną włoskiego tenisisty, Andreasa Seppiego (ATP 30). Reprezentant gospodarzy przełamał Amerykanina w trwającym prawie trzy godziny pojedynku zaledwie raz, na 6:5 w decydującej partii i wygrał 2:6, 7:6(5), 7:5.

Janko Tipsarević poległ ze Stanislasem Wawrinką (ATP 20), ugrywając zaledwie cztery gemy. Zwycięstwo wymordował za to Gilles Simon (ATP 12), który powrócił w III secie pojedynku z Guillermo Garcíą (ATP 85) ze stanu 0:4 i wygrał sześć kolejnych gemów.