ITF Cluj: Gawron księciem Siedmiogrodu

Marcin Gawron zwyciężył w zawodach rangi ITF rozgrywanych na kortach ziemnych w rumuńskim Cluj. Reprezentant Polski pokonał w niedzielnym finale 6:1, 6:3 Mołdawianina Radu Albota i sięgnął po pierwsze w obecnym sezonie mistrzowskie trofeum.

Rafał Smoliński

Notowany aktualnie na 294. pozycji w światowym rankingu Marcin Gawron rewelacyjnie spisał się na rumuńskiej mączce. Rozstawiony z numerem czwartym reprezentant Polski bez straty seta dotarł do finału singla imprezy w Cluj, w którym pewnie pokonał 6:1, 6:3 wyżej klasyfikowanego od siebie Radu Albota (ATP 227). 23-letni nowosądeczanin po raz trzeci w karierze zwyciężył młodszego od siebie o rok Mołdawianina, a dwa poprzednie triumfy miały miejsce w ubiegłym sezonie: w I rundzie szczecińskiego challengera oraz w finale eliminacji do turnieju w niemieckim Marburgu.

Niedzielne zwycięstwo w imprezie organizowanej w Siedmiogrodzie to ósmy triumf Gawrona w jego tenisowej karierze. Polski zawodnik największe sukcesy święcił dotychczas w minionym sezonie, podczas którego zwyciężył w trzech imprezach organizowanych pod egidą ITF: najpierw w tureckiej Antalyi, a następnie w Katowicach oraz Koszalinie.