Roland Garros: Bartoli już za burtą, Ivanović znalazła sposób na Pe'er

Marion Bartoli (WTA 8) przegrała z Pertą Martić (WTA 50) 2:6, 6:3, 3:6 w II rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Bartoli, która przed rokiem doszła w Paryżu do półfinału, ten sezon na kortach ziemnych miała bardzo nieudany. Licząc Rolanda Garrosa w sześciu turniejach wygrała w sumie trzy mecze. Martić, która w lutym uległa Francuzce w Paryżu, tyle że w halowym turnieju, odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10. 21-letnia Chorwatka po raz pierwszy w Wielkim Szlemie osiągnęła III rundę. W trwającym dwie godziny i 12 minut spotkaniu Bartoli popełniła 14 podwójnych błędów serwisowych i dała rywalce 15 break pointów, z których ta wykorzystała pięć. Martić zapisała na swoje konto 34 kończące uderzenia i zaserwowała siedem asów.

Venus Radwańskiej nie straszna

Mistrzyni imprezy z 2008 roku Ana Ivanović (WTA 24) w 55 minut zwyciężyła Shahar Pe'er (WTA 55) 6:2, 6:2 korzystając z 23 niewymuszonych błędów Izraelki. Serbska była liderka rankingu przegrała trzy wcześniejsze spotkania z urodzoną w Jeruzalem tenisistką. Odpadła za to Lucie Šafářová (WTA 22), która uległa Marii Jose Martinez (WTA 48) 4:6, 5:7. Specjalizująca się w taktyce serwis-wolej Hiszpanka w trwającym dwie godziny i 10 minut spotkaniu skończyła przy siatce 16 z 24 piłek (dla odmiany Czeszka 10 z 31) oraz obroniła 11 z 15 break pointów. Niewygodna dla Agnieszki Radwańskiej Petra Cetkovská (WTA 26) przegrała z Mathilde Johansson (WTA 93) 6:7(1), 2:6. W ten sposób 27-letnia Francuzka po raz pierwszy w karierze osiągnęła III rundę Wielkiego Szlema i zmierzy się w niej z 19-letnią Sloane Stephens (WTA 70), która w amerykańskim meczu rozbiła Bethanie Mattek (WTA 167) 6:1, 6:1.

Szybki wślizg Azarenki do III rundy

Półfinalistka turnieju z 2003 i 2005 roku Nadia Pietrowa (WTA 29) wygrała z Chanelle Scheepers (WTA 45) 6:3, 6:3. Rosjanka będzie kolejną rywalką finalistki imprezy z 2010 roku i triumfatorki US Open z ubiegłego sezonu Samanthy Stosur (WTA 6). Urodzona w Moskwie 29-latka wygrała z Australijką pięć z dotychczasowych siedmiu spotkań, a dwa ostatnie rozstrzygały się w tie breaku III seta (w US Open 2011 lepsza była tenisistka z Gold Coast, a w tym sezonie w Indian Wells Pietrowa).