ITF Koszalin: Gadomski po raz trzeci w karierze o tytuł

Nie znajdował się w trójce polskich faworytów do końcowego triumfu, nie był rozstawiony i nie spoczywała na nim presja - Piotr Gadomski wystąpi w niedzielnym finale w turnieju ITF w Koszalinie.

Dominika Pawlik

Piotr Gadomski po raz trzeci w karierze będzie miał szansę wystąpić w finale turnieju ITF. Dwukrotnie ta sztuka udała mu się w poprzednim sezonie w Bydgoszczy oraz Legnicy. Oba finały jednak przegrał, a w tym drugim uległ właśnie Grzegorzowi Panfilowi, który zwyciężył wtedy w dwóch setach. Warszawianin zrewanżował się za porażkę po długim i wyrównanym pojedynku pokonał rywala 3:6, 6:2, 7:5. Zabrzanin musi zadowolić się zwycięstwem w turnieju gry podwójnej w duecie z Guillermo Hormazabalem. W półfinale wyeliminował właśnie Gadomskiego, występującego z Mateuszem Kowalczykiem.

Rywalem Gadomskiego będzie Patrik Rosenholm. Szwed w Koszalinie jest rozstawiony z numerem 3. i w drodze do finału stracił seta jedynie w półfinale przeciwko Dmitrijowi Żyrmontowi. 24-latek w karierze zdobył cztery tytuły (jeden z nich w tym roku) singlowe oraz dwa deblowe. Aktualnie notowany jest na 383. miejscu w rankingu ATP.

Finał gry pojedynczej zostanie rozegrany o godzinie 12 na kortach klubu Bałtyk.

Energa Koszalin Open 2012, Koszalin (Polska)