Roland Garros: Beck i Coppejans najlepszymi juniorami

Notowana w drugiej setce zawodowego rankingu niemiecka tenisistka Annika Beck wygrała juniorski turniej wielkoszlemowy w Paryżu. Wśród chłopców najlepszy był Belg Kimmer Coppejans.

Rafał Smoliński

18-letnia Annika Beck w głównej drabince singla paryskiej imprezy została rozstawiona z numerem drugim i w drodze do finału nie straciła nawet seta. W niedzielnym pojedynku o tytuł pokonała 3:6, 7:5, 6:3 Słowaczkę Annę Schmiedlovą. Urodzona w Giessen niemiecka tenisistka, aktualnie notowana na 165. miejscu w rankingu WTA, ma już na swoim koncie dwa zawodowe trofea, wywalczone podczas turniejów organizowanych pod egidą ITF.

Najlepszy junior tegorocznego Rolanda Garrosa, Kimmer Coppejans, nie ma jeszcze na koncie takich sukcesów jak jego niemiecka rówieśniczka. Najwyżej w światowym rankingu notowany był w lipcu 2011 roku, kiedy to zajmował 1481. pozycję. W paryskich zawodach został rozstawiony z numerem szóstym i w drodze do finału stracił jedynie dwa sety. W niedzielnym pojedynku o tytuł pokonał 6:1, 6:4 mającego polskie korzenie Kanadyjczyka Filipa Peliwo.

W grze podwójnej najlepszymi juniorkami już w sobotę okazały się oznaczone numerem drugim Rosjanki: Daria Gawriłowa i Irina Chromaczowa. Natomiast wśród juniorów najlepszymi deblistami zostali Australijczycy: Andrew Harris i Nick Kyrgios.