Wimbledon: Ostatnia przeszkoda Janowicza przed wielkoszlemowym debiutem

Po raz drugi w sezonie, jak w Paryżu, Jerzy Janowicz zagra o wejście do głównej drabinki wielkoszlemowego turnieju. O występ w Wimbledonie łodzianin zmierzy się z Denisem Kudlą.

Dominika Pawlik

W II rundzie eliminacji Jerzy Janowicz (ATP 135) pokonał 6:1, 6:2 Kamila Čapkoviča (ATP 224).

W I rundzie drugi singlista Polski wyeliminował Petera Gojowczyka: Niemiec po przegraniu pierwszej partii (5:7) poddał mecz. Słowak Čapkovič na początek turnieju kwalifikacyjnego w Roehampton pokonał Franco Škugora, aktualnie notowanego na 934. miejscu w rankingu ATP.

CZYTAJ: Zaniewska, pierwszy raz na piątkę

Ze Słowakiem Janowicz wygrywał dwa razy na szybkich nawierzchniach, w tym raz w tym sezonie - w Wolfsburgu. Był to pierwszy start Čapkoviča na trawie w tym sezonie.

Mecz polsko-słowacki nie trwał nawet godziny. Janowicz błyskawicznie wygrał pierwszą partię, nie tracąc przy swoim podaniu żadnego punktu. W drugim secie pojawiło się już trochę walki: Čapkovič wygrał cztery piłki przy podaniu Polaka i udało mu się zdobyć dwa gemy przy swoim serwisie. Janowicz jednak był lepszy i szybko zakończył spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

W decydującej rundzie rywalem łodzianina będzie Denis Kudla, który w pierwszym meczu pokonał najwyżej rozstawionego w tej części drabinki Daniela Muñoza, a w II rundzie Simone Vagnozziego.

Janowicz nie miał okazji jeszcze grać z Amerykaninem. Kudla zajmuje 176. miejsce w rankingu ATP. Swoich sił próbował w pierwszym Challengerze w Nottingham (przegrał w I rundzie) i w eliminacjach do turnieju ATP World Tour w Londynie (pokonał po wyrównanej walce Michała Przysiężnego i przegrał z Marco Trungellitim). W ubiegłym roku Amerykanin dotarł do ćwierćfinału turnieju na trawie w Newport, który jest rozgrywany po Wimbledonie.

Janowicz zgłosił się także z Jürgenem Zoppem do eliminacji gry podwójnej. Zawodnicy przegrali w I rundzie z rozstawionymi z numerem 6. Andre Begemannem i Igorem Zelenajem w trzech setach.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w kwalifikacjach mężczyzn 408 tys. funtów