ATP Metz: Kontuzjowany Tsonga udanie rozpoczął obronę tytułu

Rozstawiony z numerem pierwszym Jo-Wilfried Tsonga rozpoczął obronę tytułu w Metz od łatwej wygranej z klasyfikowanym w szóstej setce rankingu ATP Clementem Reixem.

Robert Pałuba

Jo-Wilfried Tsonga przyznał niedawno Francuskiej Federacji Tenisowej, że od turnieju w londyńskim Queen's Club występuje z kontuzją ręki. - Powinienem był przerwać grę na dwa miesiące, ale wtedy opuściłbym Wimbledon, igrzyska olimpijskie i prawdopodobnie US Open - cytuje Francuza "L'Équipe". - Mam naderwane więzadło i pękniętą kość w małym palcu, muszę nosić szynę. Czekam na koniec sezonu, by całkowicie wyleczyć uraz - opowiada półfinalista Wimbledonu.

Tsonga nie miał problemów w meczu II rundy z Clémentem Reixem. Francuz, który w pierwszym meczu otrzymał wolny los, uporał się 6:3, 6:3 ze znacznie niżej notowanym rodakiem i po raz jedenasty w bieżącym sezonie zameldował się w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu (finał osiągnął jednak tylko w Dausze, gdzie ostatecznie wywalczył tytuł).

W II rundzie z imprezą pożegnał się James Blake. Amerykański weteran, świetnie czujący się w hali, musiał uznać wyższość Floriana Mayera, jednego z bohaterów reprezentacji Niemiec, która w weekend wywalczyła awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Los Blake'a podzielił drugi z Niemców, który miał duży wkład w awans reprezentacji, Cedrik-Marcel Stebe. Młody reprezentant naszych zachodnich sąsiadów niespodziewanie uległ 3:6, 2:6 Jessemu Levine'owi.

Drugim weteranem, który przedwcześnie odpadł z rywalizacji jest Paul-Henri Mathieu. Francuz, ulubieniec kibiców, powrócił w poniedziałek po prawie półtora roku przerwy do czołowej setki rankingu. W środę przegrał jednak 6:7(5), 4:6 z Gillesem Müllerem ubiegłorocznym półfinalistą turnieju. Swoje pojedynki wygrali także Andreas Seppi i Michael Berrer.