WTA Moskwa: Kirilenko w II rundzie, koniec marzeń Bartoli i Safarovej

Marion Bartoli nie podbije Moskwy. Francuzka w ćwierćfinale rozgrywanego w stolicy Rosji turnieju WTA przegrała z Sofią Arvidsson 3:6, 0:6.

28-letnia Marion Bartoli (WTA 10) nie ma szczęścia do rówieśniczki z Halmstad - zmierzyły się ze sobą po raz siódmy (po raz pierwszy od 2008 roku) i robiąc 12 podwójnych błędów przegrała ze Szwedką po raz piąty. Dla Francuzki był to czwarty występ w Moskwie i pozostaje z jednym ćwierćfinałem osiągniętym w ubiegłym sezonie. W trwającym 76 minut spotkaniu Sofia Arvidsson (WTA 46) sześć razy przełamała podanie rywalki i po raz szósty w sezonie zagra w ćwierćfinale turnieju WTA - dalej doszła w Memphis (triumf) i Brukseli (półfinał po zwycięstwie nad Urszulą Radwańską).

Porażka z Arvidsson dla Bartoli oznacza, że na Mistrzostwach WTA będzie drugą rezerwową - pierwszą Samantha Stosur. - Oczywiście lepiej dla mnie było by pojechać do Stambułu jako pierwsza rezerwowa, ale możliwość bycia tam zawsze daje mi dużą satysfakcję - stwierdziła Francuzka. - Dzisiaj moje ciało odmówiło wykonania tego, co podpowiadał umysł. Nawierzchnia jest tutaj bardzo wolna i to nie pasowało do mojej gry.

W ćwierćfinale jest też Klara Zakopalova (WTA 31), która wróciła z 1:4 w II secie i pokonała rodaczkę Lucie Safarovą (WTA 18) 6:4, 6:4 podwyższając bilans ich pojedynków na 5-3. 30-latka z Pragi osiągnęła piąty ćwierćfinał w sezonie i powalczy o trzeci półfinał (Paryż - hala, Eastbourne). Dla Šafářovej ostatnie miesiące są bardzo słabe - ostatni ćwierćfinał osiągnęła w sierpniu w New Haven, a przed Moskwą w Pekinie i Linzu odpadła w I rundzie. 25-latka z Brna w ubiegłym sezonie doszła w Moskwie do półfinału.

W środę dokończono również pierwszą rundę. W rosyjskim meczu finalistka turnieju z 2010 roku Maria Kirilenko (WTA 16) pokonała Jelenę Wiesninę (WTA 65) 7:5, 6:1 wracając z 3:5 w I secie po drodze odpierając piłkę setową. 25-latka z Moskwy obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama zaliczyła cztery przełamania i podwyższyła stan pojedynków z młodszą o rok rodaczką na 3-0. Wiesnina w ubiegłym sezonie doszła w Moskwie do półfinału. W II rundzie zagra też Waleria Sołowiewa (WTA 216), która w meczu kwalifikantek zwyciężyła Elinę Switolinę  (WTA 139) 6:4, 6:2.