ATP Paryż: Koniec sezonu Łukasza Kubota

Łukasz Kubot i Francuz Jeremy Chardy przegrali w I rundzie debla turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu. Dla 30-letniego lubinianina był to ostatni w tym roku występ na zawodowych kortach.

Robert Pałuba

Po porażce w eliminacjach gry pojedynczej, Łukasz Kubot przystąpił w poniedziałek do rozgrywek singlistów. Polak wystąpił w parze z reprezentantem gospodarzy, Jérémym Chardym, z którym w kwietniu osiągnął finał turnieju w Bukareszcie, a w lipcu triumfował w Stuttgarcie.

Rywale, Marin Čilić i Marcelo Melo od początku postawili trudne warunki, przełamując Polaka i Francuza już w czwartym gemie. Do końca seta nie dali lubinianinowi i jego partnerowi szansy na przełamanie, choć w przy stanie 3:5 prowadzili już 0-30. Znakomicie serwujący Chorwat zażegnał jednak niebezpieczeństwo, a seta zakończył dwoma kolejnymi asami.

Partia druga także zaczęła się nie pomyśli Kubota i Chardy'ego, którzy stracili serwis na 0:1. Co prawda duet polsko-francuski zdołał odrobić straty, zdobywając breaka powrotnego na 2:2, ale przy stanie 3:3 ponownie oddali serwis i tej przewagi rywale już nie zmarnowali. Čilić i Melo bez kłopotów zamknęli spotkanie przy własnym podaniu w dziesiątym gemie.

Rywali w meczu II rundy poznali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polacy, rozstawieni w turnieju z numerem czwartym, zmierzą się z brytyjskim duetem Colin Fleming / Ross Hutchins. Polski duet walczył już z Brytyjczykami w tym sezonie, ulegając im w półfinale turnieju w Kuala Lumpur. Ross i Hutchins pokonali Fyrstenberga i Matkowskiego także podczas wielkoszlemowego Wimbledonu 2011.

BNP Paribas Masters, Paryż (Francja)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 2,428 mln euro
poniedziałek, 29 października

I runda gry podwójnej:

Marin Čilić (Chorwacja) / Marcelo Melo (Brazylia) - Łukasz Kubot (Polska) / Jérémy Chardy (Francja) 6:3, 6:4