WTA Auckland: Radwańska gra o 15. finał

Rozstawiona z numerem pierwszym Agnieszka Radwańska w nocy z czwartku na piątek (drugi mecz od 00:00 polskiego czasu) zagra z Jamie Hampton w półfinale turnieju WTA w nowozelandzkim Auckland.

Agnieszka Radwańska w drodze do półfinału bez straty seta odprawiła mistrzynię imprezy z 2011 Gretę Arn, Simonę Halep oraz Jelenę Wiesninę, która w Auckland grała w finale cztery lata temu. Hampton, która 8 stycznia będzie obchodzić 23. urodziny, na początek wyeliminowała obrończynię tytułu Jie Zheng, następnie reprezentantkę gospodarzy Marinę Eraković, a w ćwierćfinale rozegrała trzy sety z Kiki Bertens.

Mecz Radwańskiej z Wiesniną został w trakcie II seta przerwany przez deszcz. - Wszyscy przygotowani jesteśmy na deszcz, gdy gramy w takim miejscu, jak Auckland, gdzie pogoda może się zmienić bardzo szybko - mówiła Polka o trwającej około dwóch godzin przerwie. - Byłam skoncentrowana po powrocie na kort i cieszę się, że się z tym uporałam, ponieważ były to dwa zacięte sety. Wiedziałam, że przeciwko niej będę musiała grać bardzo dobrze od pierwszego do ostatniego punktu i na szczęście potrafiłam pokazać swój najlepszy tenis.

Radwańska pała chęcią rozpoczęcia sezonu od zdobycia tytułu w Auckland, gdzie jest najwyżej rozstawiona. - Przyjechałam tutaj wygrać - mówiła Polka. Z każdym kolejnym meczem jej gra wygląda coraz lepiej, a sprzyjają jej również okoliczności. Szybko z imprezą pożegnała się jej pogromczyni w I rundzie turnieju olimpijskiego Julia Görges.

Hampton nie ma jeszcze w swoim dorobku singlowego finału, o tytuł w WTA Tour miała okazję grać jedynie w deblu (Quebec 2011). W grze pojedynczej po raz pierwszy awansowała do półfinału. Radwańska w piątek walczyć będzie o swój 15. finał. Rok temu w Miami święciła największy triumf w karierze.

Będzie to czwarta konfrontacja obu tenisistek w głównym cyklu - wszystkie trzy wygrała Radwańska. Hampton jedynego seta urwała krakowiance w marcu 2012 roku w 1/8 finału wielkiego turnieju w Indian Wells, gdzie w III secie skreczowała. Amerykanka wówczas poczuła skurcze w lewej nodze. Za takie dolegliwości przerwa medyczna nie przysługuje, mimo to tenisistka gospodarzy była opatrywana i po powrocie na kort odebrano jej punkty za opóźnianie gry.

- Wiedziałam, że ma skurcze, gdy upadła. Zawsze jest ciężko, gdy spotka cię coś takiego, wtedy jest jeszcze trudniej wrócić na kort i grać ponownie. Bardzo szkoda, bo Jamie miała tutaj kilka naprawdę dobrych meczów [wyeliminowała Polonę Hercog, Jelenę Janković i Jarmilę Gajdosovą - przyp. red.] i grała dobry tenis. Znalazłam się w tarapatach w II secie - powiedziała Radwańska po tym najbardziej zaciętym ich pojedynku. - Jamie uderza piłkę bardzo dobrze, jest konsekwentna, ma dobry serwis i również bardzo dobrze się porusza.

- Radwańska sprawia, że czujesz się tak, jakbyś bawiła się na korcie w kotka i myszkę. Gdy z nią grasz musisz być bardzo opanowana i agresywna. Bardzo dobrze reguluje tempo oraz zmienia kierunek i siłę piłek - tak Polkę scharakteryzowała przed ćwierćfinałowym starciem Wiesnina, była tenisistka Top 30 rankingu. Czy tak samo, w nocy z czwartku na piątek, będzie się na korcie czuła Hampton?

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia) WTA International, kort twardy, pula nagród 235 tys. dolarów piątek, 4 stycznia półfinał

: kort centralny, drugi mecz od godz. 00:00 czasu polskiego

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) bilans 3-0 Jamie Hampton (USA)