KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ross Hutchins walczy z nowotworem krwi

U znanego brytyjskiego deblisty Rossa Hutchinsa lekarze wykryli rzadko występujący nowotwór krwi - ziarnicę złośliwą. Tenisistę czeka teraz mozolna walka o powrót do zdrowia.
Marcin Motyka
Marcin Motyka

Ross Hutchins jest jedną z najbardziej lubianych postaci cyklu ATP. Niestety, w najbliższych miesiącach Brytyjczyk będzie zmuszony odstawić rakietę w kąt i skupić się na walce nie z rywalami na korcie tylko z innym, zdecydowanie groźniejszym przeciwnikiem - ziarnicą złośliwą.

O zdiagnozowaniu tej choroby Hutchins poinformował na Twitterze - Niestety będę musiał odpocząć na jakiś czas od tenisa. Byłem niedawno na badaniach i wykryto u mnie ziarnicę złośliwą. Mam się dobrze, jestem pozytywnie nastawiony, mam doskonałą opiekę medyczną oraz wsparcie rodziny i przyjaciół - napisał kilka dni temu.

Zawodnik wysłał także list do Brytyjskiego Związku Tenisowego w którym informuję o swojej chorobie - W okresie Świąt Bożego Narodzenia zdiagnozowano u mnie ziarnicę złośliwą - napisał tenisista w oświadczeniu dla LTA. - To był dla mnie szok, ale jestem gotowy do podjęcia niezbędnego leczenia. Mam doskonałą pomoc medyczną i wsparcie bliskich mi osób. Zrobię wszystko, aby pokonać tą chorobę i wrócić do sportu.

Wiadomość o nieszczęściu Brytyjczyka bardzo szybko rozeszła się po całym tenisowym światku. Za pośrednictwem Twittera wielu byłych i obecnych zawodników, a także działaczy oraz zwykłych kibiców złożyło tenisiście życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, a także na kort. O koledze z reprezentacji nie zapomniał także Andy Murray, który zadedykował Hutchinsowi zwycięstwo w turnieju w Brisbane - Chcę zadedykować ten sukces jednemu z moich najlepszych przyjaciół. Mam nadzieję, że z tego wyjdziesz - powiedział łamiącym się głosem Murray.

Choroba na którą zapadł Ross Hutchins, czyli ziarnica złośliwa jest inaczej nazywana chorobą Hodgkina, od nazwiska brytyjskiego lekarza Thomasa Hodgkina, który jako pierwszy w 1832 roku ją zidentyfikował. Jest rzadko występującym nowotworem krwi, atakującym przeważnie młodych ludzi pomiędzy 16. a 34. rokiem życia. Istnieją cztery typy ziarnicy złośliwej, nie wiadomo na którą zachorował Brytyjczyk. Nie są znane także rokowania lekarzy dotyczące ewentualnego powrotu na kort tenisisty z Londynu, najważniejszy jest jednak fakt, że sam zainteresowany pozostaje dobrej myśli.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna / materiały prasowe
Komentarze (3)
 • sniQ Zgłoś komentarz
  Przykra historia, pokazującą, że nawet na bardzo znanego sportowca może z dnia na dzień spaść wielkie nieszczęście
  • quai Zgłoś komentarz
   Trzymaj się Ross, mam nadzieję, że jeszcze wrócisz do tenisa
   • vamos Zgłoś komentarz
    Fatalne wieści. Mam wielką nadzieję, że skoro Klejbanowa pokonała ten syf, to i Ross będzie w stanie. Oby się udało, trzymam kciuki.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×