WTA Ad-Dauha: Urszula Radwańska bez szans w starciu z Sereną Williams

Zaledwie 58 minut trwało starcie o ćwierćfinał turnieju WTA w Ad-Dausze pomiędzy Sereną Williams a Urszulą Radwańską. Słynna Amerykanka okazała się bezlitosna dla Polki, gładko wygrywając 6:0, 6:3.

Marcin Motyka

W meczu III rundy turnieju WTA w Ad-Dausze Urszula Radwańska nie miała nic do powiedzenia w konfrontacji ze znakomicie dysponowaną Sereną Williams. Młodsza ze słynnych amerykańskich sióstr bardzo srogo potraktowała Polkę, odprawiając ją z kwitkiem po niespełna godzinie gry. Dla 22-letniej krakowianki był to już piąty przegrany pojedynek z Amerykanką w karierze, na pięć rozegranych.

W chłodny i wietrzny czwartkowy wieczór Williams wyszła na kort z mocnym postanowieniem szybkiego zwycięstwa i od początku spotkania narzucała polskiej tenisistce swój styl gry. Krakowianka nie mogła sobie poradzić z piorunującymi returnami rywalki oraz z potężnymi forhendami posyłanymi z linii końcowej, a jako że sama popełniała sporo niewymuszonych błędów, to partia otwarcia zakończyła się po nieco ponad 20 minutach zwycięstwem Williams 6:0.

Drugi set to kontynuacja dominacji turniejowej "dwójki", która w drugim gemie uzyskała breaka, jednak w kolejnym pierwszy raz straciła podanie, co oznaczało premierowego gema w tym meczu dla Radwańskiej. Polka odrobieniem straty nie cieszyła się długo, bowiem w gemie numer cztery znów została przełamana. W szóstym gemie tenisistka z Krakowa obroniła dwa break pointy i pierwszy raz w tym pojedynku wygrała własne podanie, a następnie przełamała słynną przeciwniczkę. Strata serwisu rozzłościła 31-letnią Amerykankę, która po chwili znów pokusiła się o breaka, wychodząc na prowadzenie 5:3, by zakończyć zwycięsko tę rywalizację.

W statystykach pomeczowych Polce zapisano dwa asy i trzy podwójne błędy, przy własnym serwisie wygrała tylko 16 z 44 punktów, a także aż sześciokrotnie dała się przełamać. Amerykanka zanotowała 20 winnerów oraz 15 błędów własnych, z kolei Radwańska skończyła tylko sześć piłek i pomyliła się aż 20 razy.

Serena skończyła mecz z trzema asami i jednym podwójnym błędem, po trafionym pierwszym podaniu wygrała 69 proc. rozegranych piłek oraz zdobyła łącznie 23 punkty więcej od rywalki.

W ćwierćfinale 15-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema zmierzy się z oznaczoną numerem siódmym Czeszką Petra Kvitovą. Jeśli Amerykanka wygra ten pojedynek, to w poniedziałek zostanie nową liderką światowego rankingu.