ATP Indian Wells: Nadal bez gry w IV rundzie, Gulbis kontynuuje zwycięską passę

Rafael Nadal nie wychodząc na kort wywalczył awans do IV rundy turnieju ATP w Indian Wells, bowiem jego rywal Leonardo Mayer poddał mecz poprzez walkower. W następnej fazie jest też Ernests Gulbis.

Marcin Motyka

W III rundzie turnieju ATP w Indian Wells Rafael Nadal miał zmierzyć się z Leonardo Mayerem. Do meczu jednak nie doszło, ponieważ Argentyńczyk oddał mecz walkowerem, tłumacząc się kontuzją pleców.

Rywalem Hiszpana w walce o ćwierćfinał będzie Ernests Gulbis. Łotysz kontynuuję wspaniałą serię bez porażki, wygrywając już trzynasty mecz z rzędu. Tym razem wyższość zawodnika z Rygi musiał uznać Andreas Seppi, przegrywając po wyrównanej trzysetowej batalii.

W premierowej odsłonie Gulbis szybko przełamał przeciwnika i objął prowadzenie 3:0. Przy wyniku 5:3 najlepszy łotewski tenisista stracił koncentrację, wdał się w awanturę z głównym arbitrem i stracił własne podanie popełniając podwójny błąd serwisowy przy break poincie. Sfrustrowany takim obrotem roztrzaskał rakietę, a po chwili znów przegrał trzy gemy z rzędu i całego seta.

Kolejne dwie partie przebiegały jednak po myśli 67. obecnie gracza rankingu ATP, który wygrał drugiego seta 6:3, a trzeciego 6:4, kończąc pojedynek po ponad dwóch godzinach walki.

W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu Kevin Anderson nie dał szans Jarkko Nieminenowi, wygrywając w godzinę 6:3, 6:1. W całym meczu, pogromca Davida Ferrera z poprzedniej rundy, ani razu nie stracił serwisu, czterokrotnie przełamał Nieminena, a po trafionym pierwszym podaniu przegrał zaledwie jeden punkt.