ATP Miami: Dramatyczny i zwycięski mecz Kubota, Polak zagra o III rundę

Łukasz Kubot po niezwykle dramatycznym pojedynku wywalczył awans do II rundy turnieju ATP w Miami. Lubinianin pokonał w trzech setach kanadyjskiego kwalifikanta Franka Dancevicia.

Marcin Motyka

Łukasz Kubot odniósł swoje premierowe zwycięstwo w karierze w turnieju ATP w Miami. Polak po ponad dwóch godzinach i kwadransie wyrównanego oraz obfitującego w przełamania boju wygrał 4:6, 6:4, 6:3 z kanadyjskim kwalifikantem Frankiem Danceviciem.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął Polak, który już w gemie otwarcia przełamał przeciwnika i objął prowadzenie 2:0, lecz po chwili Dancević odrobił stratę, wyrównując na 2:2. W gemie ósmym Kanadyjczyk obronił dwa break pointy, w kolejnym, bardzo długim, udało mu się przełamać podanie lubinianina, a następnie zakończyć pierwszą partię przy własnym serwisie "na sucho".

Początkowe gemy drugiej odsłony były niemal identyczne jak w pierwszej, z tą różnicą, że obaj gracze zamienili się rolami, bowiem to Dancević wyszedł na prowadzenie na 2:0, by dać się dogonić na 2:2. W gemie numer sześć przewagę przełamania uzyskał Polak, wychodząc na 4:2, a następnie podwyższając na 5:2. W dziewiątym gemie serwujący na seta tenisista z Lubina zmarnował dwa setbole i dał się przełamać, ale w kolejnym, przy podaniu rywala, zakończył całą partię zwycięsko, po raz kolejny odbierając serwis reprezentantowi kraju spod znaku Klonowego Liścia.
Łukasz Kubot po raz pierwszy w karierze awansował do II rundy turnieju w Miami Łukasz Kubot po raz pierwszy w karierze awansował do II rundy turnieju w Miami
W finałowym secie powtórzyła się z historia z drugiej partii. Dancević prowadził 2:0, lecz Kubot zdołał wyrównać. Do decydującego, już jedenastego w tym spotkaniu breaka doszło w gemie ósmym. Kubot przełamał przeciwnika na 5:3, a następnie zakończył pojedynek przy własnym podaniu.

W całym starciu Kubot pięć razy stracił serwis, ale sam sześciokrotnie pokusił się o breaka, zaliczył pięć asów i aż dziewięć podwójnych błędów serwisowych. Zdobył także łącznie o osiem punktów więcej od przeciwnika.

W walce o awans do III rundy Polak zmierzy się w sobotę z najlepszym obecnie amerykańskim tenisistą, oznaczonym w imprezie Sony Open Tennis numerem 17. Samem Querreyem, którego pokonał dwa lata temu podczas wielkoszlemowego Australian Open.