Challenger Saint Brieuc: Ekspresowy awans Bednarka, przegrana Kowalczyka

Ze zmiennym szczęściem polscy debliści rywalizowali w 1/4 challengera w Saint Brieuc. Tomasz Bednarek wraz z Andrasem Siljestromem łatwo wygrali, natomiast odpadli Mateusz Kowalczyk i Martin Fischer.

Marcin Motyka

Rozstawieni z numerem trzecim w Saint Brieuc Tomasz Bednarek i Andreas Siljeström potrzebowali zaledwie 39 minut, aby uzyskać awans do półfinału. Polsko-szwedzka para odprawiła z kwitkiem Francuzów Romaina Jouana i Mathieu Rodriguesa, wygrywając 6:1, 6:2.

Mecz od początku do końca układał się po myśli zwycięskiego duetu. Polak i Szwed pięciokrotnie odebrali serwis swoim przeciwnikom, a sami ani razu nie zostali przełamani, zanotowali 11 asów serwisowych, po trafionym pierwszym podaniu przegrali tylko pięć piłek, a także zdobyli łącznie 20 punktów więcej od reprezentantów gospodarzy.

W walce o finał Bednarek i Siljeström zmierza się z kolejnym francuskim deblem Laurent Gabail / Laurent Malouli bądź z rozstawionymi z "dwójką" Brytyjczykiem Jamiem Delgado i Słowakiem Igorem Żelenajem.

Niemiłą niespodziankę sprawili Mateusz Kowalczyk i Martin Fischer. Oznaczona numerem czwartym para polsko-austriacka przegrała 6:7(1), 1:6 w meczu I rundy z Dominikiem Meffertem i Philippem Oswaldem.

W pierwszym secie tego pojedynku oba duetu zanotowały po jednym przełamaniu. W rozstrzygającej rozgrywce tie breakowej zdecydowanie lepszy okazał się debel niemiecko-austriacki. W drugiej odsłonie dominacja Mefferta i Oswalda była bezdyskusyjna. Niemiec z Austriakiem byli hegemonami na placu gry i oddali swoim rywalom tylko jednego gema.

Open Harmonie Mutuelle, Saint Brieuc (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 30 tys. euro
środa, 3 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Andreas Siljeström (Szwecja, 3) - Romain Jouan (Francja) / Mathieu Rodrigues (Francja) 6:1, 6:2

I runda gry podwójnej:

Dominik Meffert (Niemcy) / Philipp Oswald (Austria) - Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) / Martin Fischer (Austria, 4) 7:6(1), 6:1

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!