Challenger Johannesburg: Michał Przysiężny zagra o półfinał gry podwójnej

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Michał Przysiężny wywalczył awans do ćwierćfinału debla Challengera w Johannesburgu. Polak w parze z Denisem Zivkoviciem wygrali z duetem oznaczonym numerem czwartym Dustin Brown / James Cluskey.

Po zwycięstwie w pierwszej rundzie singla Michał Przysiężny od wygranej rozpoczął także deblowe występy w Challengerze w Johannesburgu. Deblowym partnerem Polaka w Soweto Open jest Denis Zivkovic, który uległ głogowianinowi w pierwszej rundzie gry pojedynczej. W premierowym pojedynku w grze podwójnej Polak i Amerykanin wygrali z rozstawioną z "czwórką" parą niemiecko-irlandzką Dustin Brown / James Cluskey 6:3, 7:6(6).

Mecz lepiej rozpoczął duet Brown / Cluskey, którzy już w trzecim gemie zanotowali breaka. Jednak od tego momentu na placu gry rządzili już tylko Przysiężny i Zivković. Polak z Amerykaninem od stanu 1:2 wyszli na 5:2, dwukrotnie przełamując rywali, a seta zakończyli zwycięsko wynikiem 6:3.

W drugiej odsłonie nie doszło do ani jednego przełamanie, co więcej, w całym secie na dwanaście rozegranych gemów, obie pary wywalczyły zaledwie jedną piłkę na przełamanie, nie wykorzystaną w gemie drugim przez Niemca i Irlandczyka. W tie breaku również trwała wyrównana walka. Przy prowadzeniu 6-5 Przysiężny i Zivkovic zmarnowali piłkę meczową, ale drugą, przy własnym podaniu i prowadzeniu 7-6 wykorzystali, kończąc całe spotkanie po 70 minutach gry.

W walce o półfinał polsko-amerykański duet zagra z Sanderem Groenem z Holandii i Słowakiem Lukášem Lacko, którzy okazali się lepsi w dwóch setach od debla Gregoire Burquier / Michal Konecny.

Głogowianin poznał także swojego rywala w drugiej rundzie gry pojedynczej. Będzie to Brazylijczyk Marcelo Demoliner, który w dramatycznych okolicznościach pokonał Tuckera Vorstera z RPA.

Soweto Open, Johannesburg (Republika Południowej Afryki) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów wtorek, 30 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Michał Przysiężny (Polska) / Denis Zivkovic (USA) - Dustin Brown (Niemcy, 4) / James Cluskey (Irlandia, 4) 6:3, 7:6(6)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!