WTA Madryt: Rosolska i Moulton-Levy bez zwycięstwa w Magicznym Pudełku

Alicja Rosolska i Megan Moulton-Levy odpadły w I rundzie debla turnieju WTA w Madrycie. Polka i Amerykanka przegrały z Natalie Grandin i Vladimirą Uhlirovą 3:6, 6:7(6).

Dla Alicji Rosolskiej i Megan Moulton-Levy był to drugi wspólny występ w tym tygodniu. W portugalskim Oeiras również odpadły w I rundzie, przegrywając w mistrzowskim tie breaku z Tamirą Paszek i Anną Tatiszwili. 28-letnia Amerykanka jest dziewiątą partnerką warszawianki w tym sezonie w głównym cyklu.

Rosolska i Moulton-Levy oba sety rozpoczynały od prowadzenia 2:0, ale w I partii przegrały sześć z siedmiu kolejnych gemów, a w II odsłonie nie wykorzystały sześciu piłek setowych (jednej przy 5:4, dwóch przy 6:5 i trzech przy stanie 6-3 w tie breaku). Natalie Grandin i Vladimíra Uhlířová do zamknięcia pojedynku potrzebowały jednej piłki meczowej.

W trwającym 94 minuty spotkaniu obie pary stworzyły sobie po 11 okazji na przełamanie - Rosolska i Moulton-Levy wykorzystały trzy, a Grandin i Uhlířová cztery. Reprezentantka RPA i Czeszka zdobyły w sumie o dwa punkty więcej (71-69).

Rosolska w Madrycie zagrała po raz piąty z rzędu - jej najlepszym wynikiem pozostaje 1/8 finału osiągnięta w 209 i 2011 w parze z Klaudią Jans-Ignacik i w 2010 roku wspólnie z Jarosławą Szwiedową. Warszawianka drugi kolejny start tutaj kończy po pierwszym meczu - w ubiegłym sezonie jej partnerką była Andreja Klepac.
Alicja Rosolska po raz drugi z rzędu odpadła w Madrycie w I rundzie Alicja Rosolska po raz drugi z rzędu odpadła w Madrycie w I rundzie
Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 4,03 mln dolarów sobota, 4 maja I runda gry podwójnej:

Natalie Grandin (RPA) / Vladimíra Uhlířová (Czechy) - Megan Moulton-Levy (USA) / Alicja Rosolska (Polska) 6:3, 7:6(6)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!